Україна наполягає на безстроковому продовженні зернової угоди – Шмигаль

Україна наполягає на безстроковому продовженні угоди щодо експорту продовольства з наших портів. Про це 17 березня на засіданні Кабміну заявив прем'єр Денис Шмигаль.

"Україна є однією з ключових ланок світової продовольчої безпеки. Тому ми наполягаємо, щоб зернова угода була безстроковою, і продовжувалася автоматично на 120 днів", - сказав він.

За словами Шмигаля, Україна разом із союзниками працює над продовженням зернової угоди. Такої ж позиції дотримуються ООН та Туреччина.

Глава Кабміну зазначив, що з початку дії "зернової угоди" Україна експортувала понад 24 мільйони тонн продовольства. Якщо вдасться розблокувати чорноморські морські шляхи, обсяг експорту можна буде збільшити вдвічі.

"Спроби агресора скоротити терміни продовження – це маніпуляція задля подальшого шантажу та нагнітання глобальної продовольчої кризи. Маємо цього не допустити", - додав Шмигаль.

Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури Кубраков зазначив, що заяви росії щодо продовження зернової угоди на 60 днів суперечать угоді.

Статті

Світ
06.06.2023
13:42

«Бєлгородська область стала новим Донбасом». Російські ЗМІ про Україну

«Можливо, це пов'язано з тим, що ситуацію в ДНР курирують одні федеральні структури, за судову систему відповідають інші, а Держдума і Рада Федерації перебувають у взаємодії з третіми. І, судячи з усього, всім цим кураторам разом було ніяк не...
Країна
05.06.2023
13:17

«Мамо, забери мене!».  Історії двох дівчат-підлітків з Херсонщини, яких матері змогли повернути з росії після незаконного вивезення

Депортація окупантами українських дітей до росії має дуже різні форми. Це й організоване вивезення дітей-сиріт, яких там швиденько «прилаштовують» у нові «сім’ї», і поїздки під приводом оздоровлення чи відпочинку, і виїзд через залякування...
Донбас
04.06.2023
21:24

Виявляється, у нас є той, про кого не можна говорити. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Ми зобов'язані оголосити в Республіці конкурс на найкращий ескіз пам'ятника бійцям ПВК "Вагнер". І цей пам'ятник має бути встановлений у центрі Артемівська. Бійці "Вагнера" - це героїчно сміливі люди, які "виколупували" ворога з кожного метра землі...
Всі статті