Україна має стати членом НАТО. Настав час для чіткого плану - президент Литви

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що Україна має стати членом НАТО і настав час для надання "чіткого плану", як це буде досягнуто. Про це він заявив 10 липня на пресконференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у Вільнюсі, - пише "Інтерфакс-Україна".

"Одна з головних тем саміту - Україна. Ми всі розуміємо, що лише її перемога поверне безпеку і стабільність у Європу. Союзники мають узгодити подальшу військову допомогу Україні до повного звільнення її території. Ми також розуміємо, що Україна має бути повністю інтегрована в трансатлантичну систему безпеки і стати членом НАТО. Час минув для повторення обіцянок. Час прийшов для чіткого плану про те, як ми досягнемо цього. У нас немає вибору, окрім як погодитися і надіслати сильний сигнал Україні", - сказав Науседа.

Президент Литви заявив, що Вільнюс має "стати місцем, звідки хороші новини приходять до українців".

Науседа наголосив, що Литва від самого початку заявила, що саміт має характеризуватися не обговореннями, а важливими рішеннями для всього Альянсу.

"Наша об'єднаність і рішучість мають відображатися не лише в деклараціях, а й у рішеннях, які ми ухвалимо тут, у Вільнюсі в майбутні дні", - заявив Науседа.

Також він зазначив, що ситуація в Європі "не залишає місця для бездіяльності".

"Ми маємо рухатися вперед рішуче і швидко", - сказав Науседа.

Президент Литви додав, що ситуація в регіоні стає складнішою через нові чинники, на які варто зважати, як-от потенційне прибуття найманців ПВК "Вагнер" до Білорусі та розгортання там тактичної ядерної зброї.

Також він зазначив, що безпека східного флангу НАТО має бути пріоритетом Альянсу.

"І ми маємо імплементувати рішення, ухвалені в Мадриді, і схвалити нові плани з оборони тут, у Вільнюсі", - сказав президент Литви.

Він також підтвердив відмову від етапу ПДЧ для України.

Як повідомлялося, країни-члени НАТО досягли консенсусу щодо усунення плану дій щодо членства  (ПДЧ) зі шляху України до вступу в Альянс.

Саміт НАТО відбудеться 11-12 липня у Вільнюсі.

Статті

Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Всі статті