Україна має дані про інші страти беззбройних військових росіянами - омбудсмен

Україна має у своєму розпорядженні свідчення про випадки страт беззбройних українських військових. Про це 17 березня у Telegram повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

"Розстріл російськими військовими українського полоненого Олександра Мацієвського після фрази "Слава Україні", на жаль, не рідкісний випадок на цій жахливій загарбницькій війні", - написав він.

За словами Лубінця, джерела в силових структурах повідомили йому про інші випадки подібних страт. Причому окупанти розстрілюють військовополонених "відкрито та цинічно" – і роблять це за згодою командирів. Все це дозволяє військовим злочинцям думати, що вони можуть уникнути покарання.

"Вкотре переконуємося, що для Росії не існує Женевських конвенцій та норм міжнародного гуманітарного права. Окупанти систематично вчиняють воєнні злочини, порушуючи закони та звичаї війни", - написав омбудсмен.

Лубінець додав, що Україна інформує міжнародну спільноту про кожен такий злочин, оскільки притягнення РФ до відповідальності – не лише мета, а й борг усього цивілізованого світу.

Нагадаємо, раніше в ООН підтвердили, що відео із розстрілом Героя України Олександра Мацієвського є справжнім.

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті