Україна має дані про інші страти беззбройних військових росіянами - омбудсмен

Україна має у своєму розпорядженні свідчення про випадки страт беззбройних українських військових. Про це 17 березня у Telegram повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

"Розстріл російськими військовими українського полоненого Олександра Мацієвського після фрази "Слава Україні", на жаль, не рідкісний випадок на цій жахливій загарбницькій війні", - написав він.

За словами Лубінця, джерела в силових структурах повідомили йому про інші випадки подібних страт. Причому окупанти розстрілюють військовополонених "відкрито та цинічно" – і роблять це за згодою командирів. Все це дозволяє військовим злочинцям думати, що вони можуть уникнути покарання.

"Вкотре переконуємося, що для Росії не існує Женевських конвенцій та норм міжнародного гуманітарного права. Окупанти систематично вчиняють воєнні злочини, порушуючи закони та звичаї війни", - написав омбудсмен.

Лубінець додав, що Україна інформує міжнародну спільноту про кожен такий злочин, оскільки притягнення РФ до відповідальності – не лише мета, а й борг усього цивілізованого світу.

Нагадаємо, раніше в ООН підтвердили, що відео із розстрілом Героя України Олександра Мацієвського є справжнім.

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті