Україна хоче скликати Радбез ООН через підрив Каховської ГЕС росіянами

Україна хоче зібрати термінове засідання Ради Безпеки ООН через те, що російські окупанти підірвали Каховську ГЕС. Про це 6 червня заявили в Міністерстві закордонних справ.

"За підсумками засідання РНБО вранці 6 червня було погоджено запропонований міністром закордонних справ Дмитром Кулебою перелік дій МЗС України в контексті реагування, що, зокрема, включає скликання Україною термінового засідання Ради Безпеки ООН та винесення питання російського теракту на засідання Ради керівників МАГАТЕ, а також задіяння механізму цивільного захисту Європейського Союзу", - повідомили у відомстві.

Також у МЗС закликали країни ЄС і представників "Великої сімки" накласти на РФ нові довгострокові санкції. Насамперед вони мають торкнутися російської ракетної індустрії та атомної галузі. У відомстві наголошують, що росія повинна буде відшкодувати всі наслідки свого злочину - як для людей, так і для інфраструктури та довкілля.

"Розглядаємо підрив дамби Каховської ГЕС з боку РФ як терористичний акт проти української критичної інфраструктури, що має на меті завдати максимально великої кількості жертв і руйнувань", - йдеться в заяві.

У МЗС зазначають, що теракт на Каховській ГЕС раніше жваво обговорювали на рівні окупаційних сил у Херсонській області та пропагандистів на російському телебаченні. Це свідчить про його попереднє планування.

"Підрив дамби Каховської ГЕС - техногенний та екологічний тероризм, найбільша техногенна катастрофа в Європі за останні десятиліття, черговий прояв геноциду Росії проти українців. Це відповідь Кремля країнам, які закликають до мирних переговорів із РФ", - зазначають у відомстві.

Нагадаємо, раніше на нараді РНБО повідомлялося, що через підрив Каховської ГЕС у Дніпро потрапило 150 тонн мастила, є ризик її подальшого поширення.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті