Україна готова надавати вільні потужності для транспортування і зберігання природного газу з Каспію до ЄС – Міненергетики

Україна готова надавати вільні потужності для транспортування і зберігання природного газу з Каспію до країн-членів Європейського Союзу. Про це заявив заступник міністра енергетики Микола Колісник під час Дев’ятого міністерського засідання Консультативної Ради Південного газового коридору в Баку 4 лютого, повідомляється на сайті Міністерства енергетики.

"Вже через декілька місяців розпочнеться сезон закачування. Більшість ПСГ країн ЄС заповнені, що сприяє збільшенню інтересу до українських ПСГ. Ключове рішення базується на використанні існуючої інфраструктури – потужності Трансбалканського газопроводу, – сказав Колісник. – Для Оператора ГТС України це можливість залучення нових замовників послуг по міждержавних точках з’єднання".

Він також зазначив, що українська сторона зацікавлена в реалізації проєкту Південного газового коридору і готова до співпраці в рамках диверсифікації шляхів постачання природного газу.

Крім того, Колісник наголосив, що стратегічним інтересом України є співпраця з ЄС, США, Туреччиною та Азербайджаном, у тому числі для послаблення впливу РФ на південному напрямку.

Раніше повідомлялось, що у кремлі роздратовані допомогою Азербайджану Україні.

Статті

Країна
24.03.2023
13:58

Переключення Кропачова: з вугілля на логістику

Віталій Кропачов, який вважався за Порошенка «смотрящим над вуглепромом», з традиційної для нього вугільної сфери переключається на логістику. Купівлю Білгород-Дністровського морського торговельного порту слід вважати досить ризикованою інвестицією...
Країна
23.03.2023
10:00

Візит Путіна до Криму та нові атаки безпілотників: місцеві не розуміють, що це було

Місцевих жителів здивувало, що російський президент жодного слова не сказав про війну чи безпеку в регіоні. Більше того, Путін в принципі не зробив жодної заяви та не провів жодної наради в окупованому Криму.
Донецьк
22.03.2023
11:00

Окупанти змушують отримувати російський паспорт. Донецький щоденник

На початок 2022 року паспорт РФ отримали 860 тисяч осіб на обидві невизнані "республіки". Якщо довіряти офіційним сайтам, то у "ДНР" на той момент проживало 2,24 млн осіб, у "ЛНР" - 1,42 млн. Отже, російські паспорти отримали 23,5% громадян "ЛДНР"....
Всі статті