Україна готова надавати вільні потужності для транспортування і зберігання природного газу з Каспію до ЄС – Міненергетики

Україна готова надавати вільні потужності для транспортування і зберігання природного газу з Каспію до країн-членів Європейського Союзу. Про це заявив заступник міністра енергетики Микола Колісник під час Дев’ятого міністерського засідання Консультативної Ради Південного газового коридору в Баку 4 лютого, повідомляється на сайті Міністерства енергетики.

"Вже через декілька місяців розпочнеться сезон закачування. Більшість ПСГ країн ЄС заповнені, що сприяє збільшенню інтересу до українських ПСГ. Ключове рішення базується на використанні існуючої інфраструктури – потужності Трансбалканського газопроводу, – сказав Колісник. – Для Оператора ГТС України це можливість залучення нових замовників послуг по міждержавних точках з’єднання".

Він також зазначив, що українська сторона зацікавлена в реалізації проєкту Південного газового коридору і готова до співпраці в рамках диверсифікації шляхів постачання природного газу.

Крім того, Колісник наголосив, що стратегічним інтересом України є співпраця з ЄС, США, Туреччиною та Азербайджаном, у тому числі для послаблення впливу РФ на південному напрямку.

Раніше повідомлялось, що у кремлі роздратовані допомогою Азербайджану Україні.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
07.05.2025
09:52

«Після демаршу Зеленського у нас розв'язані руки». Російські ЗМІ про Україну

...Необхідно шукати приховані місця в районі Москви і Підмосков'я, де можуть бути схрони або осередки, де ці безпілотники збираються і потім атакують регіони Росії. Десь точно має бути таємний пункт управління.
Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Всі статті