У кремлі роздратовані допомогою Азербайджану Україні

Передача Азербайджаном Україні трансформаторів і генераторів «як гуманітарну допомогу» викликає "здивування" у росії. Про це заявило джерело в МЗС РФ, - повідомляє агентство "Анадолу" із посиланням на росЗМІ.

«Подібний крок з боку Баку викликає подив. У рамках спеціальної військової операції ЗС Російської Федерації знищують критичну інфраструктуру України, яка використовується київським режимом для військових потреб. Азербайджанські поставки, які навряд чи принципово змінять ситуацію, не тягнуть на гуманітарну допомогу», - заявило джерело у МЗС РФ.

Джерело також звернуло увагу на думку деяких азербайджанських оглядачів, які вказали, що поставлене обладнання затребуване в самій республіці з урахуванням необхідності постконфліктного відновлення карабахських територій та соціально-економічних викликів, що ростуть.

Чи була реакція МЗС Азербайджану на роздратований коментар кремля, не повідомляється.

У повідомленні нагадується, що прес-служба МЗС Азербайджану 10 грудня повідомила, що у відповідь на звернення української сторони, «з метою відновлення у цій ситуації стійкого постачання електроенергією постраждалих територій азербайджанська сторона направила українському народу гуманітарну допомогу, що складається з основного електрообладнання».

За даними МЗС, гуманітарний вантаж включає 45 силових трансформаторів та 50 генераторів. Як зазначили в азербайджанському міністерстві, загальна вартість вантажу становить понад 1,4 млн. манатів (понад 800 тис. доларів).

За даними МЗС республіки, через кризу в Україні Азербайджан надав цій країні гуманітарну допомогу на загальну суму близько 30 млн манатів (понад 17,5 млн доларів).

Статті

Світ
02.06.2023
14:09

"Не маючи широкої мережі агентів у тилу ворога, українська розвідка звернулася до несподіваних форм вербування". Західні медіа про Україну

“ФСБ зробить будь-що, щоб не дати цим дітям повернутися. Наразі вони можуть бути свідками на процесі проти Путіна у Міжнародному кримінальному суді, – сказав Кулеба The Times. – Вони допитували цю групу із 13 матерів 14 годин. Це було настільки...
Країна
01.06.2023
16:02

Атомне заміщення: Росія йде за своїм кораблем

Усі енергоблоки українських атомних електростанцій (АЕС) з 2024 р. запрацюють на американському ядерному паливі (ЯП). Для української атомної енергетики це не лише перехід на вищі технології, а й широкі можливості нового розвитку. Втім, одне дуже...
Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Всі статті