У Зеленського не виключили переговори з РФ щодо Криму у разі виходу ЗСУ на адмінкордон півострова

Один з радників Зеленського Андрій Сибіга заявив, що Україна готова обговорити майбутнє Криму з росією, якщо ЗСУ досягнуть кордону тимчасово окупованого півострова. Про це Андрій Сибіга розповів в інтерв'ю Financial Times, повідомляє "Еспрессо".

"Якщо нам вдасться досягти наших стратегічних цілей на полі бою і коли ми будемо на адміністративному кордоні з Кримом, ми готові відкрити дипломатичну сторінку для обговорення цього питання... Це не означає, що ми виключаємо шлях звільнення (Криму) нашою армією", - йдеться у публікації.

Видання зазначає,  що його слова стали "найбільш чіткою заявою про зацікавленість в переговорах з РФ" з квітня 2022 року.

Крім того слова Сибіги можуть заспокоїти західних чиновників, які "скептично ставляться до здатності України повернути півострів і побоюються, що будь-яка спроба зробити це військовим шляхом може підштовхнути президента РФ путіна до ескалації війни, можливо, із застосуванням ядерної зброї".

Нагадаємо, наразі президент Зеленський виключив мирні переговори з РФ доти, доки російські війська не залишать всю територію України, включно з Кримом.

За словами Сибіги, президент і його помічники зараз говорять про Крим, оскільки українська армія наближається до початку контрнаступу.

Як повідомлялося, радник Залужного допускає переговори з РФ вже після деокупації Запорізької та Херсонської областей.

Нагадаємо, ГУР закликало мешканців Криму повідомляти інформацію про розташування окупаційних сил та засобів

Статті

Світ
09.12.2023
17:06

“Кращі шанси України на перехоплення ініціативи на полі бою навесні 2025 року, якщо вона протримається наступного року”. Огляд західних медіа

Пов’язані з Росією пропагандисти ввели в оману американських знаменитостей, заплативши їм за короткі відеокліпи, які потім використали для дискредитації президента Володимира Зеленського.
Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Всі статті