У столиці проходить виставка "Алла Горська. Боривітер", на якій представлено понад 100 творів

У Києві в національному центрі «Український Дім» проходить виставка «Алла Горська. Боривітер», в межах якої представлені понад 100 творів мисткині - живопис, графіка, ескізи монументальних робіт з музейних та приватних колекцій, а також архівні матеріали. Про це повідомляє кореспондент "ОстроВа".

Це перша ретроспективна виставка художниці. Тут представлені ескізи найвідоміших мозаїчних панно, створених групою Горської у Києві та на сході України, сценографічними рішеннями вистав Леся Танюка, портретами українських діячів - Василя Стуса, Івана Світличного, Василя Симоненка, Івана Драча, Ліни Костенко та інших.

Нещодавно російські окупанти у Маріуполі знищили її мозаїчне панно «Боривітер» (створено у 1967 році), назва якого фігурує в назві виставки. Більшість робіт Алли Горської потрапила під окупацію ще у 2014 році, на підконтрольній Україні території збереглися тільки дві мозаїки. 

Алла Горська - українська художниця-шістдесятниця, дисидентка, громадська діячка та правозахисниця. Прижиттєва історія мисткині сповнена драматичних подій: заборони й демонтажі робіт, виключення зі Спілки художників, переслідування з боку КДБ, а згодом і жорстоке вбивство у 1970 році.

«Нині Україна веде війну не тільки за відновлення своєї територіальної цілісності, а й за власний цивілізаційний вибір. Без шістдесятників та їхньої боротьби за людські й національні права, без їхньої творчості складно уявити сьогоднішню українську державу та культуру. Душею і мотором цього покоління була Алла Горська», - зауважили організатори виставки.

Відвідати експозицію «Алла Горська. Боривітер» можна до 28 квітня 2024 року з вівторка по неділю (11:00 — 19:00).

Організатори: національний центр «Український Дім» та арт-фундація «Дукат».

Статті

Країна
09.05.2024
14:20

Тінь Медведчука: запорізька руда та вугілля Донбасу

В.Медведчук займається звичними для себе речами. Як і раніше в Україні, це "розпил" державних грошей (тепер із федерального бюджету) та рейдерство. Кумівство з путіним дозволяє робити це безкарно.
Світ
08.05.2024
09:59

Зобразити те, що важко уявити. Подорож колишніми нацистськими таборами смерті у Польщі

"Хоча близько половини єврейських жертв справді загинули в таборах, інша половина так і не потрапила до таборів смерті, — розповідає він. — Вони померли від голоду і хвороб у гето або були вбиті в містах і селах, де вони жили".
Світ
07.05.2024
09:09

«Війну на виснаження Росії не виграти». Російські ЗМІ про Україну

"Британці справді пишаються, що задають певні тренди в українській кризі, скеровують Україну на антиросійський шлях, утримуючи її на ньому, і залишаються лідерами у фінансуванні Києва разом зі США та ФРН.
Всі статті