У США суд почав розгляд справи про можливе відсторонення Трампа від президентських перегонів

У Сполучених штатах почався розгляд судової справи про можливе відсторонення експрезидента США Дональда Трампа від президентських перегонів. Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на західні ЗМІ 30 жотвня.

"Суд має визначити, чи атака на Капітолій у січні 2021 року є підставою заборонити Трампу участь у президентських виборах 2024 року. Справа спирається на рідко застосовуване положення конституції США часів Громадянської війни, яке забороняє людям, причетним до "бунтів чи повстань" обіймати федеральні посади", - зазначається у повідомленні.

За інформацією ЗМІ, адвокат політика заперечив його причетність до заворушень у Капітолії і назвав позов "антидемократичним".

Також повідомляється, що Трамп є відповідачем у інших подібних позовах, ініційованих правозахисними групами в Мічигані та Міннесоті, але справа в Колорадо є першою, яка потрапила до суду.

Як повідомлялось раніше, суд визнав Дональда Трампа і його сімейний бізнес відповідальними за шахрайство.

Статті

Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Світ
20.04.2024
09:31

"Трамп хоче, щоб Конгрес ухвалив рішення про допомогу Україні". Огляд західних медіа

Якщо Трамп повернеться на посаду і спробує проштовхнути мирну угоду між Росією і Україною, йому потрібно, щоб Україна мала сильну військову позицію.
Країна
18.04.2024
18:19

Медична реформа по-запорізьки. Чи отримають пацієнти  належне медичне забезпечення  та  якісне лікування

Факт економії бюджетних коштів, про який говорять місцеві чиновники, навряд чи додає оптимізму запоріжцям, які стають пацієнтами  оптимізованих лікарень. Будь-який пересічний містянин підтвердить, що досі  не помітив, щоб така реорганізація якось...
Всі статті