У росії судитимуть 5 іноземних захисників України, яких було взято у полон в Маріуполі

У Ростові перед судом постануть троє британців, швед та хорват, яких було взято у полон в Маріуполі, - пише DW.

"Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 31 травня розпочне розгляд справи щодо п'ятьох іноземців, які під час російської агресії воювали на Донбасі на боці України, повідомили у середу, 24 травня, у пресслужбі суду. Судове засідання відбудеться 31 травня о 10:00", - пише видання.

Перед судом постануть швед Матіас Густавссон, піддані Великобританії Джон Гардінг, Ділан Гілі та Ендрю Гілл, а також громадянин Хорватії Векослав Пребег.

Густавссону, Пребегу і Гардінгу влада РФ висунула обвинувачення за статтями "насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади" і "участь найманця у збройному конфлікті або військових діях". Гіллу - за статтею про "участь найманця у збройному конфлікті або воєнних діях", Гілі - у "пособництві у вербуванні найманців для використання у збройному конфлікті", - пише російське пропагандистське видання РИА "Новости". Натомість, за даними ТАРС, іноземців обвинувачують за статтями про "проходження навчання з метою здійснення терористичної діяльності" і про "найманство".

Іноземці входили до складу батальйону "Азов" та інших збройних формувань України, їх узяли в полон у Маріуполі, зокрема - на металургійному комбінаті "Азовсталь", - уточнюють у ТАРС.

Статті

Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

«Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну». Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Донбас
24.09.2023
18:50

Батіг уже сьогодні, пряник - у світлому майбутньому. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Відповідно до російського законодавства в "ДНР" запроваджено обмеження на перебування в громадських місцях вночі, військову цензуру, особливий режим сполучення із сусідніми регіонами, а також заборонено мітинги, збори, демонстрації, ходи,...
Всі статті