У російській Держдумі вигадали, як погнати солдатів-строковиків на "миротворчі операції"

Російська Держдума 4 квітня схвалила у першому читанні законопроект про участь у миротворчих операціях не лише військовослужбовців-контрактників, а й солдатів-строковиків. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Зазначається, що законопроект у лютому підготувало міністерство оборони. Якщо проект буде прийнято як закон, то сили, що беруть участь у миротворчих операціях, формуватимуться "на добровільній основі" контрактниками та строковиками, які пройшли спеціальну підготовку.

В даний час російські збройні сили беруть участь у миротворчій місії в самопроголошеному Нагірному Карабаху (близько двох тисяч солдатів і офіцерів і сотні одиниць техніки), а також російські військові зі статусом миротворців розміщені в самопроголошеному Придністров'ї (440 військовослужбовців). У Карабаху російські сили розміщені терміном на п'ять років відповідно до тристоронньої домовленості з Вірменією та Азербайджаном. Влада Молдови, у свою чергу, наполягає на виведенні російських військ з Придністров'я.

Після розпаду СРСР росія на правах держави-правонаступника продовжила участь у низці місій ООН з підтримки миру. Також є миротворчий контингент ОДКБ.

Російська влада обіцяла, що військовослужбовці-строковики не залучатимуться до так званої спеціальної військової операції, як офіційна Москва називає війну в Україні. Цю "операцію" російська влада миротворчою не називає.

Статті

Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Всі статті