У Раді з'явилися проєкти про скасування свят 8 березня та 1 травня

У Верховній раді з'явився проєкт закону, в якому автори пропонують скасувати свята 1 травня та 8 березня. Картка законопроєкту №9009 13 лютого з’явилася на сайті парламенту.

Автори проєкту (Оксана Савчук зі "Свободи", Наталія Піпа, Соломія Бобровська та Ярослав Юрчишин із "Голосу", Ігор Гузь із "За майбутнє" та Ростислав Тістик із "Слуги народу") пропонують відмовитися від святкування Дня праці 1 травня, Міжнародного жіночого дня 8 березня та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня.

Водночас пропонується запровадження нових свят. Так, 25 лютого пропонується святкувати День української жінки (День українки). Цього дня народилася українська поетеса Леся Українка. 9 березня у день народження Тараса Шевченка пропонується введення Шевченківського дня. Другої неділі травня пропонується відзначати День матері.

"Українська нація переживає період відродження, відбулася Революція Гідності та ведеться запекла війна з агресором – РФ. Саме зараз відновлюється український погляд на світ і формуються нові традиції нації-переможця, що вимагає закріплення і на символічному рівні державного календаря, покінчивши з нав'язаними традиціями минулого", - йдеться у пояснювальній записці законопроєкту.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Верховна Рада повернула обов'язкову публікацію цін закупівель для армії.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті