У Польщі затримано дев'ятьох іноземців: вистежували постачання зброї Україні

Агентство внутрішньої безпеки Польщі затримало дев'ять іноземців за підозрою у шпигунстві на користь Росії. Про це заявив голова польського МВС та міністр-координатор спецслужб Маріуш Каміньський, повідомляє "Радіо Свобода".

На прес-конференції Каміньський повідомив журналістам, що затримані вели розвідку проти Польщі і готували диверсії на замовлення російської розвідки. Зокрема, вони вели моніторинг транспорту зі зброєю для України та готувалися зірвати постачання військової допомоги Києву.

Крім того, іноземців звинувачують у пропагандистській діяльності. За даними слідчих, затримані хотіли дестабілізувати польсько-українські взаємини та підігріти ворожі настрої щодо НАТО.

Агентство внутрішньої безпеки Польщі вважає, що іноземці спостерігали за перевезеннями вантажів залізницею біля ключової для постачання озброєння України залізничної станції за допомогою мережі прихованих відеокамер. За даними ЗМІ, співробітники спецслужби вилучили щонайменше 50 пристроїв для стеження.

Шістьох іноземців після пред'явлення їм звинувачень у шпигунстві та участі у злочинній групі тимчасово заарештували. Щодо трьох поки що проводяться слідчі дії.

Дані про затриманих, зокрема країну їхнього громадянства, Каміньський не привів, але уточнив, що вони "іноземці  з-за східного кордону".

Як повідомлялося, ЗСУ замовили партію польських карабінів Grot.

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті