У Польщі затримано дев'ятьох іноземців: вистежували постачання зброї Україні

Агентство внутрішньої безпеки Польщі затримало дев'ять іноземців за підозрою у шпигунстві на користь Росії. Про це заявив голова польського МВС та міністр-координатор спецслужб Маріуш Каміньський, повідомляє "Радіо Свобода".

На прес-конференції Каміньський повідомив журналістам, що затримані вели розвідку проти Польщі і готували диверсії на замовлення російської розвідки. Зокрема, вони вели моніторинг транспорту зі зброєю для України та готувалися зірвати постачання військової допомоги Києву.

Крім того, іноземців звинувачують у пропагандистській діяльності. За даними слідчих, затримані хотіли дестабілізувати польсько-українські взаємини та підігріти ворожі настрої щодо НАТО.

Агентство внутрішньої безпеки Польщі вважає, що іноземці спостерігали за перевезеннями вантажів залізницею біля ключової для постачання озброєння України залізничної станції за допомогою мережі прихованих відеокамер. За даними ЗМІ, співробітники спецслужби вилучили щонайменше 50 пристроїв для стеження.

Шістьох іноземців після пред'явлення їм звинувачень у шпигунстві та участі у злочинній групі тимчасово заарештували. Щодо трьох поки що проводяться слідчі дії.

Дані про затриманих, зокрема країну їхнього громадянства, Каміньський не привів, але уточнив, що вони "іноземці  з-за східного кордону".

Як повідомлялося, ЗСУ замовили партію польських карабінів Grot.

Статті

Країна
24.03.2023
13:58

Переключення Кропачова: з вугілля на логістику

Віталій Кропачов, який вважався за Порошенка «смотрящим над вуглепромом», з традиційної для нього вугільної сфери переключається на логістику. Купівлю Білгород-Дністровського морського торговельного порту слід вважати досить ризикованою інвестицією...
Країна
23.03.2023
10:00

Візит Путіна до Криму та нові атаки безпілотників: місцеві не розуміють, що це було

Місцевих жителів здивувало, що російський президент жодного слова не сказав про війну чи безпеку в регіоні. Більше того, Путін в принципі не зробив жодної заяви та не провів жодної наради в окупованому Криму.
Донецьк
22.03.2023
11:00

Окупанти змушують отримувати російський паспорт. Донецький щоденник

На початок 2022 року паспорт РФ отримали 860 тисяч осіб на обидві невизнані "республіки". Якщо довіряти офіційним сайтам, то у "ДНР" на той момент проживало 2,24 млн осіб, у "ЛНР" - 1,42 млн. Отже, російські паспорти отримали 23,5% громадян "ЛДНР"....
Всі статті