У Польщі затримано дев'ятьох іноземців: вистежували постачання зброї Україні

Агентство внутрішньої безпеки Польщі затримало дев'ять іноземців за підозрою у шпигунстві на користь Росії. Про це заявив голова польського МВС та міністр-координатор спецслужб Маріуш Каміньський, повідомляє "Радіо Свобода".

На прес-конференції Каміньський повідомив журналістам, що затримані вели розвідку проти Польщі і готували диверсії на замовлення російської розвідки. Зокрема, вони вели моніторинг транспорту зі зброєю для України та готувалися зірвати постачання військової допомоги Києву.

Крім того, іноземців звинувачують у пропагандистській діяльності. За даними слідчих, затримані хотіли дестабілізувати польсько-українські взаємини та підігріти ворожі настрої щодо НАТО.

Агентство внутрішньої безпеки Польщі вважає, що іноземці спостерігали за перевезеннями вантажів залізницею біля ключової для постачання озброєння України залізничної станції за допомогою мережі прихованих відеокамер. За даними ЗМІ, співробітники спецслужби вилучили щонайменше 50 пристроїв для стеження.

Шістьох іноземців після пред'явлення їм звинувачень у шпигунстві та участі у злочинній групі тимчасово заарештували. Щодо трьох поки що проводяться слідчі дії.

Дані про затриманих, зокрема країну їхнього громадянства, Каміньський не привів, але уточнив, що вони "іноземці  з-за східного кордону".

Як повідомлялося, ЗСУ замовили партію польських карабінів Grot.

Статті

Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Світ
30.05.2023
14:23

«Зеленському наказали тягнути з ескалацією до останнього». Російські ЗМІ про Україну

«Вже що-що, а промивати мізки на Україні вміють, особливо з урахуванням медійної підтримки США та інших країн НАТО. Як наслідок - чимала частка місцевих жителів щиро вірять, що вони захищають свій регіон. І цю проблему нам треба вирішувати»
Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Всі статті