У ОП збираються за допомогою Спецтрибуналу скоротити географію пересування путіна

Оперативне створення спеціального трибуналу за злочини агресії вплине на перебіг війни та звузить географію пересування російського диктатора путіна. Про це заявив заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов під час міжнародної конференції "United for justice" у Львові 4 березня, повідомляє РБК-Україна.

"Ми дуже розраховуємо на те, що світ зможе об'єднатися навколо ідеї незворотності покарання за злочини. Сьогодні ми обговорюємо, як може бути створений і як має працювати трибунал. Є моделі, які дають нам величезний оптимізм, що ми зможемо швидко довести провину окремих осіб у скоєнні злочину агресії", - сказав Смирнов.

З іншого боку, за його словами, є моделі, які "містять великі ризики того, що юридична оцінка цього злочину має шанс перетворитися фактично на міждержавний конфлікт двох країн цього не можна допустити".

Заступник керівника ОП зазначив, що злочин агресії не має терміну давності, однак за нього необхідно карати і робити це максимально швидко.

"Я переконаний, якщо ми швидко зможемо заснувати і змусити працювати такий міжнародний механізм, це, безсумнівно, вплине на перебіг цієї агресивної війни", - наголосив він.

Проте Смирнов не впевнений у можливості забезпечення фізичної присутності путіна на трибуналі.

"Але якщо нам вдасться такими механізмами та інструментами звузити географію його міжнародного пересування до кількох країн, якщо він помре в статусі міжнародно визнаного злочинця - цей трибунал уже має сенс", - додав він.

Нагадаємо, глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Україна спільно з коаліцією країн продовжує роботу зі створення Спеціального трибуналу щодо керівництва РФ, і ця коаліція продовжує зростати. 

Статті

Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Всі статті