У наступні кілька тижнів і до кінця липня ситуація в енергосистемі України буде набагато важчою - Укренерго

У наступні кілька тижнів і до кінця липня ситуація в енергосистемі України буде набагато важчою, ніж зараз, ы буде більше відключень з 11:00 до 23:00. Це пов’язано з ремонтом на енергоблоках атомних електростанцій. Про це голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький повідомив в ефірі Суспільного.

"Треба готуватися до того, що десь місяць-півтора графіки будуть з нами, будуть присутніми у нашому житті. І вони можуть бути, особливо у вечірні години, в години пікового споживання, скажімо так — досить суттєвими", — сказав Кудрицький.

Графіки мають бути планові. Укренерго сподівається, що обленерго не перевищуватимуть ліміти електрики, щоби не застосовувати аварійні вимкнення. Від 17 червня енергетики тестуватимуть новий принцип застосування відключень, щоб відключення були рівномірними між регіонами.

За словами Кудрицького, на тривалість відключень і на величину дефіциту впливають три фактори:

  • традиційні літні ремонти АЕС;
  • величини імпорту;
  • погода, яка впливає на споживання.

Він також додав, що в українській енергетиці наразі є дві основні стратегічні критичні потреби:

  • відновити до опалювального сезону ті електростанції, які були пошкоджені російськими обстрілами, здебільшого ТЕС — тут має вистачити ресурсу від міжнародних партнерів;
  • побудувати нову генерацію. Тут треба розраховувати не стільки на публічні фонди, скільки на приватні інвестиції.

Нагадаємо, 17 червня  світло в Україні відключатимуть з 8:00 до 24:00

Статті

Донецьк
19.07.2024
10:20

Донеччан не пускають додому. Донецький щоденник

...З жовтня минулого року потрапити додому людям із донецькою пропискою та українським паспортом – це як виграти у лотерею. Пощастить – не пощастить.
Країна
18.07.2024
10:37

Розлучення, не виходячи з дому. Як розірвати шлюб на відстані

Судова реформа спростила цю процедуру для громадян. Зараз можна розлучитись або отримати інші судові послуги, не виходячи з дому, через сервіс «Електронний суд».
Світ
17.07.2024
10:29

«Вони намагатимуться знову водити нас за ніс». Російські ЗМІ про Україну

Він, по-перше, намагається зупинити стрімке падіння Європи в прірву і, по-друге, послідовно відстоює національні інтереси своєї країни, домагаючись територіальної автономії для угорців Закарпатської України
Всі статті