У МЗС закликали Євросоюз не затягувати вступ до ЄС для України та інших країн-кандидатів

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав ЄС "не повторювати помилку", затягуючи процес вступу до Євросоюзу для всіх країн-кандидатів, і не лише для України. Про це Кулеба заявив в інтерв'ю Euronews Serbia, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми закликаємо Євросоюз не повторювати помилку, затягуючи процес вступу всіх країн, не тільки України, а й усіх країн-кандидатів, включно із, звісно, Західними Балканами", - сказав Кулеба.

Міністр також зазначив, що "саме Україна вивела Євросоюз із коми розширення".

"Ми - і Україна, і Сербія - належимо до Європи. Ми обидві європейські нації. У нас є свої національні інтереси, але ми всі європейці. Тож ідеться про стратегію. Йдеться про поширення європейських правил, європейських принципів, європейського способу життя на її історичному просторі", - сказав Кулеба про процес розширення ЄС.

Нагадаємо, фракція Порошенка вимагає від ВР терміново звернутися до ЄС для позитивного рішення щодо переговорів про вступ України до Євросоюзу. 

Як повідомлялося, президент Зеленський провів розмову з Урсулою фон дер Ляєн стосовно прогресу України у виконанні рекомендацій ЄК для початку переговорів про вступ до ЄС.

Статті

Країна
18.04.2024
09:14

Закон про посилення мобілізації: основні положення

"Це було дуже несподівано. Поки що ми на всіх ефірах і в соцмережах розповідали, що це закон про справедливість, про демобілізацію, головну норму просто вирішили прибрати. Кажуть, що це був чіткий ультиматум від Генерального штабу. У приватних...
Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Всі статті