У Мінфіні спрогнозували курс долара на 2024 рік

Міністр фінансів України Сергій Марченко спрогнозував ослаблення курсу гривні до 41,4 грн/$1 й заявив про занепокоєння щодо зміцнення української валюти. Про це він сказав на зустрічі з Європейською Бізнес Асоціацією "EBA Global Outlook: Нова економіка України" в Києві 11 вересня, пише ІА Interfax.

"Нас турбує зміцнення гривні... На наступний рік передбачаємо курс 41,4 грн/$1", - сказав Марченко.

Міністр пояснив, що йдеться про прогноз Мінекономіки та інших уповноважених структур, на які орієнтується Мінфін.

Уточнюється, що мова йде про середньорічний курс.

Говорячи про занепокоєння зміцненням гривні, очільник Мінфіну наголосив, що для цього "немає жодних фундаментальних чинників". За його словами, це мінус для експортно орієнтованого бізнесу й загалом для економіки країни. Марченко додав, що "експорт не зростає взагалі", тоді як ситуація з імпортом зворотна.

Водночас міністр уточнив, що не виступає за якусь різку девальвацію.

Зазначається, що Нацбанк утримує фіксований офіційний курс гривні на рівні 36,57 грн/$1 з кінця липня 2022 року. На готівковому ринку цього року курс стабілізувався на рівні до 38 грн/$1, тоді як минулого року він знижувався до 39 грн/$1 і навіть більше.

ІА нагадало, що члени Європейської Бізнес Асоціації у вересневому опитуванні спрогнозували середньорічний курс на 2024 рік 41 грн/$1, тоді як рік тому на 2023 рік вони очікували 43 грн/$1.

Раніше повідомлялось, що долар на готівковому ринку подешевшав на 50 копійок після рішення Нацбанку про безготівкову валюту.

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті