У Києві відбудеться прем’єра рок-опери "Неймовірні мандри та пригоди козака Василя Сліпака"

15 жовтня у Києві відбудеться прем’єра рок-опери «Неймовірні мандри та пригоди козака Василя Сліпака», присвячена оперному співаку та Герою України Василю Сліпаку, який загинув на фронті, захищаючи Батьківщину. 

Автором рок-опери виступив поет і композитор Ігор Роман. До створення долучилися Чоловіча хорова капела ім. Л. Ревуцького та Київський академічний муніципальний духовий оркестр. Роль Василя Сліпака виконує музикант, учасник рок-гурту «Сонячна машина» Сергій Тягнирядно, а його антагоніста, бандита на ім’я Бенджаміньйо грає актор театру і кіно, заслужений артист України Дмитро Лінартович.

«Ідея рок-опери виникла у мене ще кілька років тому, одразу після трагічної звістки про загибель Василя Сліпака. Василь був дуже обдарованим співаком та неординарною особистістю: мав унікальний голос, співав у паризькій опері та мав грандіозніперспективи. Попри це він залишив усе, щоб стати на захист Батьківщини та героїчно загинув у бою. Тоді я подумав, що в такої людини мали бути неймовірні предки. Тож розповідь у творі йде про ймовірного пращура та повного тезку співака – молодого козака Василя Сліпака, який так само боронить рідну землю. І в мене виникло бачення, як поєднати все це в пригодницькому сюжеті, адже визвольна боротьба українського народутриває вже не одне століття. В умовах повномасштабної війни наш проєкт набув ще більшої актуальності, адже ми маємо протидіяти російській агресії усіма можливимизасобами, зокрема і мистецькими, – розповідає автор та режисер Ігор Роман.

За сюжетом твору, козак Василь Сліпак після визволення з полону повертається в Україну задля боротьби за її свободу. На нього очікують небезпечні пригоди та випробування, допомога від справжніх друзів, підступні зради та високе кохання. Дозвіл на використання імені героя надав рідний брат співака – Орест Сліпак.

У 2024 році творча команда проєкту виграла грант Українського культурного фонду на створення нотної партитури та підготовку концерту-презентації.

Показ пройде в Національному центрі«Український дім».Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

, Василь Сліпак – всесвітньовідомий оперний співак.  З дев’яти років почав співати у чоловічому хорі «Дударик», а у 23 став солістом Паризької національної опери. Завдяки унікальному тембру, що поєднував риси контртенору та баритону був справжньою зіркою європейської сцени протягом більш ніж 20років.

У 2013 році, з початком Революції Гідності, Василь Сліпак очолив волонтерський рух у Франції, допомагаючи Україні. У травні 2015 року вперше поїхав добровольцем на фронт, деотримав позивний «Міф» — на честь Мефістофеля, героя своєї улюбленої опери«Мефістофель» Шарля Гунно. Доєднався до боїв за Авдіївку.Василь Сліпак загинув 29 червня 2016 року в бою в районі смт Луганське (в Донецькій області) від кулі снайпера, прикриваючи товаришів з кулемета. Похований на Личаківському кладовищі у Львові. У 2017 році указом Президента України йому надано звання «Герой України» (посмертно).

Статті

Країна
06.12.2024
10:46

Повернення на окуповані території: справжні історії та мотиви

"Повернення громадян України на окуповані території не входить у плани окупантів, їм не потрібні там люди, які мають історичну пам’ять (тобто можуть порівнювати, як там було при Україні)"
Країна
04.12.2024
23:55

“Керування відходами починають не з сортування”. Про одну з реформ на шляху до ЄС, про яку ніхто не говорить

Частка переробки відходів в Україні – близько 10 відсотків, решта йде на сміттєві полігони, переважна більшість з них – нелегальні. В країнах Європейського Союзу – приблизно навпаки: близько 90 відходів переробляються, тільки невелику частку з них...
Країна
04.12.2024
16:25

Медведчук, Курченко, Клименко та інші. Що там у "колишніх"?

Не можна сказати, що на Донбасі С.Курченко займався знищенням промисловості, а в росії, навпаки, її розвиває. Розвивати поховальний менеджер не може за визначенням.
Всі статті