У Кропивницькому судитимуть за колабораціонізм мера Рубіжного

У Кропивницькому будуть судити мера Рубіжного Сергія Хортіва з Луганської області за колабораціонізм. Про це повідомило видання "Гречка" 2 березня.

"У Кропивницькому Кіровський районний суд у вівторок, 28 лютого, ухвалив рішення про судове провадження у справі колишнього очільника міста Рубіжне Луганської області Сергія Хортіва, якого звинувачують у колабораціонізмі", – сказано в повідомленні.

"Обвинувальний акт стосовно Хортіва передали до суду в червні 2022 року, проте через порушення підслідності розгляд справи затягнувся і взагалі зупинився", – пише Медійна ініціатива за права людини.

Зазначається, що обвинувачений до суду не з’явився. Протягом жовтня-лютого 2022 року його сім разів повідомляли про судове засідання повістками в "Урядовому кур’єрі". За словами прокурора Андрія Ткачука, Хортіва обвинувачують за двома частинами статті 111-1 Кримінального кодексу України (ч. 1 – публічне заперечення збройної агресії РФ та ч. 5 – добровільне зайняття посади в окупаційних органах влади).

Досудовим розслідуванням встановлено, що Сергій Хортів добровільно зайняв посаду в окупаційній адміністрації міста Рубіжне Луганської області. Публічно заперечував збройну агресію РФ проти України. Доказами у справі є протоколи допитів свідків та надані ними відеозаписи, де зафіксовано, що обвинувачений співпрацює з окупантами та керує окупаційною адміністрацією.

За інформацією прокурора, на досудовому слідстві справу розслідували заочно, а обвинуваченого оголосили в розшук. Відомо, що наразі Хортів переховується на тимчасово окупованих територіях Луганщини.

Суддя задовольнив клопотання прокурора та виніс ухвалу, що судовий розгляд здійснюватиметься за відсутності обвинуваченого. Наступне засідання призначене на 16 березня.

"Адвокатка обвинуваченого заявила, що подаватиме апеляційну скаргу", – сказано в повідомленні.

Раніше "ОстроВ" писав, що в перші дні повномасштабних бойових дій Сергій Хортів просто зник, на робочому місці помічений не був, на дзвінки не відповідав. У наступні дні, коли начальниця служби у справах дітей за допомогою Сєвєродонецької районної та Луганської обласної адміністрацій організовувала евакуацію найбільш вразливих мешканців громади, ризикуючи життям, Хортів так само на роботі був відсутній.

З’явився Хортів у полі зору земляків 2 квітня, причому не в якості людини, готової вирішувати проблеми зруйнованого міста, а в якості персонажа "кадирівського відео" (див. скріншоти). На відео розповідав про те, якою "поганою" була українська влада (та сама, завдяки якій він отримував величезну зарплату та звання Заслуженого працівника освіти України), а також відверто гнобив земляка-активіста, який раніше насмілювався заперечувати йому як міському голові.

Згадане вище звання Заслуженого працівника освіти України отримав від держави, будучи директором одного з місцевих технікумів. Де, до речі, у числі інших предметів викладав і історію України.

Раніше також повідомлялось, що в Рубіжному мер окупантів Хортів особисто розселяє рашистів у будинки місцевих мешканців.

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті