У "Дії" для підлітків запустили серіал, що вчить уникати гендерних стереотипів та дискримінації

Освітній серіал для підлітків "Базові знання про гендер" запустили на порталі "Дія" благодійний фонд "Клуб Добродіїв" у співпраці з гумантарно організацією "Plan International". Про це 28 вересня повідомило Мінцифри.

За даними дослідження ГО "Інсайт", чверть української молоді вважає, що вплив гендерних стереотипів посилився під час війни, тому автори хочуть показати своїм проектом, що не так з гендерними стереотипами та чому їм не місце в житті сучасної молоді.

Серіал містить 10 серій. У них ведучі відвертого шоу "ебаут" Наті Гресько та Влад Болсун на прикладах та історіях розбирають ризики, що можуть трапитися з підлітками в житті та мережі. Серед ключових тем — поділ на дівчачі та хлопчачі групи на уроках, булінг за зовнішність, цькування щодо вибору професій та шантаж приватними фото.

"Вже сьогодні українці створюють країну майбутнього — де кожен і кожна зможуть втілити свої мрії. Тому розвиток гендерної освіти в Україні — це не лише інвестиція в безпеку молоді та суспільства загалом, це зобов’язання будувати світ, у якому кожна людина живе без страху та дискримінації. Новий серіал стане ще одним елементом міцного фундаменту для вільного українського суспільства", - підкреслила заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Зазначається, що в основі більшості серій — реальні історії українських підлітків, складні та небезпечні ситуації, повʼязані з гендерними стереотипами: цькування, недоречні викрикування на вулицях, небажані доторки, обговорення "незручних" тем удома. 

Усі епізоди серіалу містять поради, куди можна звернутися за підтримкою в разі складної ситуації, повʼязаної з насильством та цькуванням, а також контакти служб і сервісів.

Подивися серіал "Базові знання про гендер" можна безкоштовно за посиланням.

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті