У "Дії" для підлітків запустили серіал, що вчить уникати гендерних стереотипів та дискримінації

Освітній серіал для підлітків "Базові знання про гендер" запустили на порталі "Дія" благодійний фонд "Клуб Добродіїв" у співпраці з гумантарно організацією "Plan International". Про це 28 вересня повідомило Мінцифри.

За даними дослідження ГО "Інсайт", чверть української молоді вважає, що вплив гендерних стереотипів посилився під час війни, тому автори хочуть показати своїм проектом, що не так з гендерними стереотипами та чому їм не місце в житті сучасної молоді.

Серіал містить 10 серій. У них ведучі відвертого шоу "ебаут" Наті Гресько та Влад Болсун на прикладах та історіях розбирають ризики, що можуть трапитися з підлітками в житті та мережі. Серед ключових тем — поділ на дівчачі та хлопчачі групи на уроках, булінг за зовнішність, цькування щодо вибору професій та шантаж приватними фото.

"Вже сьогодні українці створюють країну майбутнього — де кожен і кожна зможуть втілити свої мрії. Тому розвиток гендерної освіти в Україні — це не лише інвестиція в безпеку молоді та суспільства загалом, це зобов’язання будувати світ, у якому кожна людина живе без страху та дискримінації. Новий серіал стане ще одним елементом міцного фундаменту для вільного українського суспільства", - підкреслила заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Зазначається, що в основі більшості серій — реальні історії українських підлітків, складні та небезпечні ситуації, повʼязані з гендерними стереотипами: цькування, недоречні викрикування на вулицях, небажані доторки, обговорення "незручних" тем удома. 

Усі епізоди серіалу містять поради, куди можна звернутися за підтримкою в разі складної ситуації, повʼязаної з насильством та цькуванням, а також контакти служб і сервісів.

Подивися серіал "Базові знання про гендер" можна безкоштовно за посиланням.

Статті

Світ
09.12.2023
17:06

“Кращі шанси України на перехоплення ініціативи на полі бою навесні 2025 року, якщо вона протримається наступного року”. Огляд західних медіа

Пов’язані з Росією пропагандисти ввели в оману американських знаменитостей, заплативши їм за короткі відеокліпи, які потім використали для дискредитації президента Володимира Зеленського.
Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Всі статті