У Чехії вітають видачу Міжнародним кримінальним судом ордера на арешт путіна

Міністерство закордонних справ Чехії вітає той факт, що Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі видав ордер на арешт президента РФ Путіна і зробив це за короткий термін. Про це заявив міністр закордонних справ Ян Ліпавскі, повідомляє "Чеське радіо".

За словами Ліпавські, путін несе відповідальність за військові злочини та злочин агресії.

Президент Чехії Петр Павел назвав правильним рішення Міжнародного карного суду про видачу ордера на арешт путіна. За його словами, не можна допускати викрадення дітей.

Видача ордера на арешт путіна за підозрою у військових злочинах показує, наскільки жорстоко і всупереч міжнародному порядку росія діє в Україні, заявив прем'єр-міністр Петр Фіала у мережі Twitter.

«Не брехатимемо самим собі. Ордер на арешт неможливо застосувати. Путіна, мабуть, усуне його наступник. Однак тяжкі злочини мають бути додатково розслідувані, мають бути зібрані докази та свідчення. Люди, які займають ключові посади в РФ, будуть також покликані понести відповідальність за цю непотрібну війну», - заявив тіньовий міністр закордонних справ Ярослав Бжох.

Як повідомлялося, Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт російського диктатора путіна. Крім путіна, ордер також був виданий на ім'я уповноваженої при президентові росії з прав дитини Марії  Львової-Бєлова. Її також підозрюють у незаконній депортації українських дітей на територію росії.

Статті

Країна
01.06.2023
16:02

Атомне заміщення: Росія йде за своїм кораблем

Усі енергоблоки українських атомних електростанцій (АЕС) з 2024 р. запрацюють на американському ядерному паливі (ЯП). Для української атомної енергетики це не лише перехід на вищі технології, а й широкі можливості нового розвитку. Втім, одне дуже...
Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Світ
30.05.2023
14:23

«Зеленському наказали тягнути з ескалацією до останнього». Російські ЗМІ про Україну

«Вже що-що, а промивати мізки на Україні вміють, особливо з урахуванням медійної підтримки США та інших країн НАТО. Як наслідок - чимала частка місцевих жителів щиро вірять, що вони захищають свій регіон. І цю проблему нам треба вирішувати»
Всі статті