Суд у Гаазі видав ордер на арешт путіна

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі, видав ордер на арешт російського диктатора путіна. Про це 17 березня повідомляється на офіційному сайті МКС.

"Володимир Путін, ймовірно, несе відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення та незаконної передачі дітей з окупованих районів України до РФ", - повідомляє прес-служба суду.

Крім путіна, ордер також був виданий на ім'я уповноваженої при президенті росії з прав дитини Марії Олексіївни Львової-Бєлової. Її також підозрюють у незаконній депортації українських дітей на територію росії.

"Існують розумні підстави вважати, що кожен підозрюваний несе відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення та незаконну передачу населення з окупованих районів України до РФ на шкоду українським дітям", - повідомили представники суду в Гаазі.

Водночас самі ордери є секретними – таке рішення у МКС ухвалили, щоб захистити жертв та свідків цих злочинів. Також секретність ордерів має забезпечити безпеку розслідування.

"З огляду на те, що поведінка, що розглядається в даній ситуації, імовірно триває, інформування громадськості про ордери може сприяти запобіганню подальшого вчинення злочинів, Палата ухвалила рішення публічно заявити про наявність цих ордерів", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що міжнародний трибунал щодо злочинів росії може бути створений до літа.

Статті

Країна
24.03.2023
13:58

Переключення Кропачова: з вугілля на логістику

Віталій Кропачов, який вважався за Порошенка «смотрящим над вуглепромом», з традиційної для нього вугільної сфери переключається на логістику. Купівлю Білгород-Дністровського морського торговельного порту слід вважати досить ризикованою інвестицією...
Країна
23.03.2023
10:00

Візит Путіна до Криму та нові атаки безпілотників: місцеві не розуміють, що це було

Місцевих жителів здивувало, що російський президент жодного слова не сказав про війну чи безпеку в регіоні. Більше того, Путін в принципі не зробив жодної заяви та не провів жодної наради в окупованому Криму.
Донецьк
22.03.2023
11:00

Окупанти змушують отримувати російський паспорт. Донецький щоденник

На початок 2022 року паспорт РФ отримали 860 тисяч осіб на обидві невизнані "республіки". Якщо довіряти офіційним сайтам, то у "ДНР" на той момент проживало 2,24 млн осіб, у "ЛНР" - 1,42 млн. Отже, російські паспорти отримали 23,5% громадян "ЛДНР"....
Всі статті