У британській розвідці повідомили про гостру нестачу медиків у РФ через війну в Україні

Близько 2% лікарів і медичних працівників залишили РФ незабаром після мобілізації російських збройних сил у вересні 2022 року, щоб уникнути призову, водночас для надання бойової медичної допомоги в РФ мобілізували до 3 тис. медичних працівників. Про це повідомляє Міноборони Великої Британії у соцмережі Х з посиланням на дані розвідки. 

"Війна Росії в Україні сприяє нестачі медичних працівників по всій Росії... У листопаді 2023 р. міністр охорони здоров'я Росії заявив, що медичній сфері бракує близько 26,5 тис. лікарів і 58,2 тис. середнього медичного персоналу. У 22 регіонах спостерігається суттєва нестача лікарів, ще в 7 вона оцінюється як гостра", - ідеться у звіті.

Також повідомляється, що за 15 місяців (станом на січень 2024 року) кількість лікарів у РФ скоротилася на 7,5 тис., причому багато хто звинувачує в цьому довгий робочий день і низьку заробітну плату.

"Важкий ресурсний і фінансовий тягар російської війни в Україні негативно впливає на низку цивільних секторів, які обслуговують російське населення. Немає жодних ознак того, що тенденція скорочення кількості медичних працівників у Росії зміниться протягом 2024 року", - зазначають у британській розвідці.

Як повідомлялося, у РФ скоротили витрати на закупівлю ліків, витративши гроші на війну. 

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті