У березні «Схід SOS» евакуював понад 500 людей із прифронтових громад сходу України

Жителі прифронтових населених пунктів сходу України продовжують залишати свої домівки через постійні обстріли. У березні 2026 року команда Благодійного фонду «Схід SOS» за підтримки Гуманітарного фонду для України (UHF) допомогла евакуюватися 522 людям із небезпечних територій. Про це повідомляє Донецька ОДА 23 квітня.

Найбільше звернень надходило з Краматорська, Слов’янська та Олександрівки Донецької області.

Ще 436 людей протягом місяця отримали логістичну підтримку — супровід та допомогу після виїзду. Серед них — 39-річний Володимир із Миколаївки на Донеччині, який має інвалідність І групи та пересувається на кріслі колісному.

«Ми допомогли йому з тимчасовим розміщенням у Центрі соціальної адаптації людей з інвалідністю ГО “Океан Добра”, де він отримує необхідну підтримку та очікує на подальше розселення в Данії», — повідомив менеджер з логістики евакуації фонду Іван Саверський.

У фонді зазначають, що евакуація та супровід мешканців прифронтових громад тривають. Допомогу надають у межах проєкту «Комплексна всебічна підтримка та захист вразливих категорій евакуйованих осіб», який реалізується за фінансової підтримки UHF.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
23.04.2026
09:00

«Мінськ» за лаштунками. Сповідь недипломата. Частина 3

Саме це, друге, засідання ТКГ і стало початковою точкою тих двозначностей та невизначеностей, які до останнього моменту її роботи у лютому 2022 року були основною причиною неефективності переговорів.
Світ
22.04.2026
10:52

«…Чи зможемо ми після підписання мирної угоди підготуватися до великого протистояння із Заходом». Російські ЗМІ про Україну

Наскільки в такій ситуації працюватиме 5-та стаття статуту НАТО, чи збережеться альянс до того моменту в колишньому вигляді - це питання. І, ймовірно, не найближчого майбутнього.
Донбас
19.04.2026
17:50

Дмитро Дюжев читав Пушкіна і заряджав жителів Донецька на оптимізм. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу виступали в ролі психотерапевта, наполегливо навіюючого жителям "ДНР" і "ЛНР", як добре вони живуть і який правильний вибір зробили "республіки" дванадцять років тому. На позитив заряджали як місцеві царьки,...
Всі статті