У Бахмуті залишаються близько 3,5 тис. жителів, у тому числі 32 дитини та 4 медпрацівники - дані ООН

Тисячі мирних жителів у районі Бахмута живуть у жахливих умовах, з обмеженим доступом до предметів першої потреби. Про це заявляють співробітники міжнародних гуманітарних організацій, повідомляє Бі-бі-сі.

За даними Міжнародного комітету Червоного Хреста, у самому Бахмуті та в сусідніх містах Костянтинівка та Часів Яр наразі проживають понад 10 тис. осіб.

У самому Бахмуті, за деякими оцінками, залишаються близько 3,5 тис. жителів, у тому числі 32 дитини.

Співробітники організації возять туди гігієнічні набори, лампи на сонячних батареях та запаси питної води, але це не повний список життєво необхідних предметів.

Бахмут ось уже кілька місяців є найгарячішою ділянкою фронту, бої за місто ведуться вдень та вночі.

Місто залишилося без центрального опалення, газу, енерго- та водопостачання. На весь Бахмут на сьогоднішній день залишаються всього чотири медичні працівники, йдеться в доповіді ООН, яка вийшла цього тижня.

За словами української влади, в регіоні було розгорнуто масштабний план евакуації мирних жителів, але частина жителів вважала за краще залишитися у своїх будинках. В основному це люди похилого віку та інваліди. Разом з ними змушені залишатися і молодші члени сімей, щоб доглядати рідних.

"Люди живуть на межі людських можливостей, вони просто виживають. Масштаб руйнувань шокує", - коментує ситуацію Умар Хан із Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Гуманітарні організації попереджають, що доставка допомоги в регіон стає дедалі складнішою, а ситуація погіршується з кожним днем.

Як повідомлялося, рашисти повертаються до оборони, наступ на Бахмут вкрай виснажив їх сили.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті