Рашисти повертаються до оборони, наступ на Бахмут вкрай виснажив їх сили - британська розвідка

Наступ росії на Бахмут практично зупинився - і це, ймовірно, насамперед свідчить про крайнє виснаження російських сил, вважають у військовій розвідці Міноборони Великобританії. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

Україна теж зазнала тяжких втрат під час оборони міста, йдеться у щоденному зведенні розвідки.

Для Москви ситуацію посилює напруженість між міноборонами росії та ПВК "Вагнер", нагадують автори зведення. Вони пишуть, що росія змістила акцент на інше місто на Донеччині – Авдіївку (на південь від Бахмута), і на сектор Кремінна та Сватове (на північ). Там, за оцінкою британської розвідки, цими напрямами російські військові прагнуть стабілізувати лінію фронту.

Все це виглядає як повернення до оборонної схеми непереконливих спроб вести наступ із січня цього року, випливає зі звіту.

Напередодні головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що на напрямі Бахмута ситуація залишається найбільш складною, але "обстановку вдається стабілізувати" завдяки "титанічним зусиллям" українських військових. Про це він сказав у телефонній розмові з начальником Штабу оборони Великобританії Ентоні Радакіним.

Президент України Володимир Зеленський цього тижня відвідав військових під Бахмутом.

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті