Туреччина офіційно схвалила заявку Швеції на вступ до НАТО

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган офіційно затвердив ратифікацію вступу Швеції в НАТО. Нині Угорщина залишилася єдиною країною, яка поки не погодила вступ скандинавської країни в Альянс. Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на Офіційний вісник Туреччини. 

Як повідомляється, Ердоган підписав закон через день після того, як 23 січня турецький парламент проголосував за ратифікацію заявки Швеції. Рішення підтримали після кількох місяців обговорень. Тепер документ мають надіслати до Вашингтона. 

Зауважимо, що ще у травні 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, Швеція та Фінляндія дійшли висновку, що вступ до НАТО буде найкращим способом стримати будь-яку агресію. Фінляндія офіційно приєдналася до Альянсу у квітні 2023-го, а от заявку Швеції затримали Туреччина й Угорщина.

Анкара звинувачувала Швецію в недостатній боротьбі з тероризмом. Президент Ердоган закликав Стокгольм видати людей, яких Туреччина вважає терористами, включно з "Робітничою партією Курдистану" (РПК).

Швеція наполягала на тому, що вона відповідає критеріям членства в НАТО, але все ж таки окремо посилила закони проти тероризму та зняла обмеження на експорт зброї в Туреччину.

Наразі і в Угорщині готові говорити про вступ Швеції в НАТО. Так, прем’єр-міністр Віктор Орбан публічно заявив, що його уряд підтримує це рішення і закликав парламент зробити так само.

Після погодження з боку усіх країн Альянсу Швеція стане 32 його членом.

Нагадаємо, парламент Туреччини після кількох місяців обговорення схвалив вступ Швеції в НАТО 23 січня. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті