Туреччина офіційно схвалила заявку Швеції на вступ до НАТО

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган офіційно затвердив ратифікацію вступу Швеції в НАТО. Нині Угорщина залишилася єдиною країною, яка поки не погодила вступ скандинавської країни в Альянс. Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на Офіційний вісник Туреччини. 

Як повідомляється, Ердоган підписав закон через день після того, як 23 січня турецький парламент проголосував за ратифікацію заявки Швеції. Рішення підтримали після кількох місяців обговорень. Тепер документ мають надіслати до Вашингтона. 

Зауважимо, що ще у травні 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, Швеція та Фінляндія дійшли висновку, що вступ до НАТО буде найкращим способом стримати будь-яку агресію. Фінляндія офіційно приєдналася до Альянсу у квітні 2023-го, а от заявку Швеції затримали Туреччина й Угорщина.

Анкара звинувачувала Швецію в недостатній боротьбі з тероризмом. Президент Ердоган закликав Стокгольм видати людей, яких Туреччина вважає терористами, включно з "Робітничою партією Курдистану" (РПК).

Швеція наполягала на тому, що вона відповідає критеріям членства в НАТО, але все ж таки окремо посилила закони проти тероризму та зняла обмеження на експорт зброї в Туреччину.

Наразі і в Угорщині готові говорити про вступ Швеції в НАТО. Так, прем’єр-міністр Віктор Орбан публічно заявив, що його уряд підтримує це рішення і закликав парламент зробити так само.

Після погодження з боку усіх країн Альянсу Швеція стане 32 його членом.

Нагадаємо, парламент Туреччини після кількох місяців обговорення схвалив вступ Швеції в НАТО 23 січня. 

Статті

Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Всі статті