Туреччина офіційно схвалила заявку Швеції на вступ до НАТО

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган офіційно затвердив ратифікацію вступу Швеції в НАТО. Нині Угорщина залишилася єдиною країною, яка поки не погодила вступ скандинавської країни в Альянс. Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на Офіційний вісник Туреччини. 

Як повідомляється, Ердоган підписав закон через день після того, як 23 січня турецький парламент проголосував за ратифікацію заявки Швеції. Рішення підтримали після кількох місяців обговорень. Тепер документ мають надіслати до Вашингтона. 

Зауважимо, що ще у травні 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, Швеція та Фінляндія дійшли висновку, що вступ до НАТО буде найкращим способом стримати будь-яку агресію. Фінляндія офіційно приєдналася до Альянсу у квітні 2023-го, а от заявку Швеції затримали Туреччина й Угорщина.

Анкара звинувачувала Швецію в недостатній боротьбі з тероризмом. Президент Ердоган закликав Стокгольм видати людей, яких Туреччина вважає терористами, включно з "Робітничою партією Курдистану" (РПК).

Швеція наполягала на тому, що вона відповідає критеріям членства в НАТО, але все ж таки окремо посилила закони проти тероризму та зняла обмеження на експорт зброї в Туреччину.

Наразі і в Угорщині готові говорити про вступ Швеції в НАТО. Так, прем’єр-міністр Віктор Орбан публічно заявив, що його уряд підтримує це рішення і закликав парламент зробити так само.

Після погодження з боку усіх країн Альянсу Швеція стане 32 його членом.

Нагадаємо, парламент Туреччини після кількох місяців обговорення схвалив вступ Швеції в НАТО 23 січня. 

Статті

Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Всі статті