ЦРУ попереджало Берлін про ризики атак на газопроводи "Північний потік" - Spiegel

Сполучені Штати попередили німецький уряд про можливі атаки на газопроводи у Балтійському морі ще кілька тижнів тому. Про це 27 вересня повідомляє Der Spiegel.

Німецькі журналісти отримали інформацію, що офіційному Берліну про ризики для газопроводів повідомили джерела в ЦРУ. Представник уряду відмовився коментувати цю інформацію, заявивши, що не відповідає публічно на питання розвідки або спецслужб.

"Всесвітні підводні мережі надзвичайно важливі для енергопостачання, а також для стабільності інтернету, але, попри їхню важливість, вони, як і раніше, погано захищені від атак або актів саботажу", - наводять слова високопоставленого представника Бундесверу про цю ситуацію.

За його словами, інцидент із газопроводами "Північний потік" показав, що подібна небезпека раніше недооцінювалася. При цьому ймовірність атак на мережу трубопроводів та підводних кабелів у Балтійському та Північному морях розглядалася ще до повномасштабного вторгнення росії до України.

Нагадаємо, раніше з'явилася інформація, що витік на російських газопроводах у Балтійському морі стався внаслідок серії вибухів.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
01.10.2025
01:00

"Кремль зазнав поразки": Володимир Фесенко про вибори в Молдові та перспективи реінтеграції Придністров’я

Перемога проросійських сил у Молдові була б вагомим аргументом для тих європейських політиків, які виступають проти розширення ЄС. І це, безумовно, зіграло б проти і європейської інтеграції Молдови, і проти європейської інтеграції України
Світ
30.09.2025
12:38

«Чиї ресурси вичерпаються раніше, той і програє». Російські ЗМІ про Україну

«З іншого боку, чому б і не використовувати Лукашенка в цьому питанні - адже він наш військовий союзник, хоча безпосередньо і не бере участі в російсько-українському конфлікті. Підходить для посередницької місії як ніхто інший».
Донбас
28.09.2025
20:02

Донецьк продовжує фестиваліти і фантазувати про досягнення «русского мира». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Інформаційне поле окупованої Донеччини минулого тижня було густо засіяне повідомленнями і репортажами з численних фестивалів, значна частина з яких гучно називалася «міжнародними...». Найважливішим мистецтвом для жителів Донецької області залишалося...
Всі статті