"Це перше збиття літака дальньої авіації в цій війні": Буданов розповів, як збили російський Ту-22

Керівник ГУР Міноборони України Кирило Буданов відповів на запитання  про те, як вдалося збити російський стратегічний бомбардувальник Ту-22МЗ, який цієї ночі брав участь у черговому ударі по Україні у коментарі ВВС Україна.

"Довго чекали, готувалися, зрештою змогли", - сказав Буданов.

"Тиждень була, скажімо так, сама “засідка”. Чекали, коли він вийде на потрібний рубіж", - пояснив керівник ГУР.

Він заявив, що не хотів би розкривати деталі операції. Але уточнив, що літак вразили на відстані 308 км. І для його знищення використали "ті ж прийоми і ті ж засоби, які ми використовували, коли знищили в повітрі літак А-50".

За даними ГУР, у росіян ще є літаки такого виду. Але, наголосив Буданов, "це перше збиття літака дальньої авіації в цій війні", від якого "Одесі буде трошки легше зараз".

Буданов пояснив, що літаки Ту-22М3 застосовували ракети Х-22, "які, мабуть, найбільше принесли саме руйнувань по місту".

За його словами, ці потужні і швидкі ракети "ніхто не міг перехопити".

Але, оскільки це ще радянська розробка, точність цієї ракети "не така вже велика". А тому "більшу кількість цивільних будівель знищили саме ці ракети".

Тепер росіянам доведеться шукати нові пускові рубежі для запуску ракет, і вони будуть змушені застосовувати "тільки наземні комплекси для ударів по Одесі та ракети з дальньої авіації та з моря", каже Буданов.

"Х-22, я сподіваюся, більше не побачать", - припустив керівник ГУР в інтерв'ю виданню.

Як повідомлялося, російський літак Ту-22МЗ збито на відстані близько 300 кілометрів від України, бомбардувальник зміг долетіти в район Ставрополя, де упав і розбився. Ці та інші подробиці збиття бомбардувальника повідомило Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони України.

Статті

Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Всі статті