Три коригувальники ворожих ударів у районах Бахмуту і Краматорська отримали від 8 до 12 років – СБУ

За матеріалами СБУ тюремні строки отримали ще три інформатори ФСБ, які коригували російські удари в районах Бахмута і Краматорська. Про це повідомили в Телеграм-каналі відомства 13 квітня.

"Служба безпеки зібрала беззаперечні докази вини ще трьох інформаторів ФСБ, що проводили розвідувально-підривну діяльність у прифронтових районах Донеччини, – сказано в повідомленні. – Зловмисники збирали інформацію про місця базування та переміщення Сил оборони у зоні активних бойових дій на східному напрямку".

Зазначається, що насамперед вони намагались виявити укріпрайони та фортифікаційні споруди підрозділів ЗСУ, а також «полювали» на позиції реактивних артилерійських систем HIMARS. Крім того, ворожі поплічники передавали агресору координати об’єктів соціальної інфраструктури, у тому числі місцевих шкіл.

Уточнюється, що співробітники СБУ затримали ворожих інформаторів у ході контрдиверсійних заходів на території регіону влітку та восени минулого року. За матеріалами української спецслужби суд призначив зловмисникам від 8 до 12 років тюрми.

Серед засуджених – інженер одного із стратегічних підприємств Донеччини. Упродовж червня минулого року посадовець розвідував місця базування Сил оборони під Бахмутом і передавав зібрані відомості агресору через месенджер. На підставі зібраних доказів його визнано винним за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.

Ще одним ворожим поплічником виявився мешканець Краматорська, який передавав до ФСБ локації міських об’єктів критичної та соціальної інфраструктури. До підривної діяльності зловмисник намагався залучати місцевих жителів як інформаторів. Для цього створив і особисто адміністрував три проросійські Телеграм-канали із загальною аудиторією понад 10 тисяч підписників.

Також до реального терміну ув’язнення засуджено мешканку Покровського району, яку ФСБ залучила до співпраці через заборонені соцмережі "Вконтакте" та "Одноклассники". За вказівкою агресора вона приховано фотографувала місця дислокації особового складу та військової техніки Сил оборони на Авдіївському напрямку.

Раніше повідомлялось, що підозру отримали ще п’ять колаборантів з Херсонщини й Луганщини.

Статті

Донбас
24.09.2023
18:50

Батіг уже сьогодні, пряник - у світлому майбутньому. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Відповідно до російського законодавства в "ДНР" запроваджено обмеження на перебування в громадських місцях вночі, військову цензуру, особливий режим сполучення із сусідніми регіонами, а також заборонено мітинги, збори, демонстрації, ходи,...
Донецьк
22.09.2023
13:00

Діагноз – ескапізм. Донецький щоденник

..."Правителі" "народної" з останніх сил надувають щоки та видають бажане за дійсне. То метро вони збираються будувати, то аеропорт, то випуск трамваїв налагодити. На цьому фоні чергові заяви про відновлення та запуск горлівського заводу "Стирол" не...
Луганськ
21.09.2023
11:37

«Викреслити ці 9 років життя МІЖ...». Луганський щоденник

Так поводиться вітчим, який прагне задарувати подарунками дітей своєї нової дружини, дітей від її першого шлюбу, щоб привернути їх до себе. І ми також спідлоба дивимося на все і не віримо.
Всі статті