Три коригувальники ворожих ударів у районах Бахмуту і Краматорська отримали від 8 до 12 років – СБУ

За матеріалами СБУ тюремні строки отримали ще три інформатори ФСБ, які коригували російські удари в районах Бахмута і Краматорська. Про це повідомили в Телеграм-каналі відомства 13 квітня.

"Служба безпеки зібрала беззаперечні докази вини ще трьох інформаторів ФСБ, що проводили розвідувально-підривну діяльність у прифронтових районах Донеччини, – сказано в повідомленні. – Зловмисники збирали інформацію про місця базування та переміщення Сил оборони у зоні активних бойових дій на східному напрямку".

Зазначається, що насамперед вони намагались виявити укріпрайони та фортифікаційні споруди підрозділів ЗСУ, а також «полювали» на позиції реактивних артилерійських систем HIMARS. Крім того, ворожі поплічники передавали агресору координати об’єктів соціальної інфраструктури, у тому числі місцевих шкіл.

Уточнюється, що співробітники СБУ затримали ворожих інформаторів у ході контрдиверсійних заходів на території регіону влітку та восени минулого року. За матеріалами української спецслужби суд призначив зловмисникам від 8 до 12 років тюрми.

Серед засуджених – інженер одного із стратегічних підприємств Донеччини. Упродовж червня минулого року посадовець розвідував місця базування Сил оборони під Бахмутом і передавав зібрані відомості агресору через месенджер. На підставі зібраних доказів його визнано винним за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.

Ще одним ворожим поплічником виявився мешканець Краматорська, який передавав до ФСБ локації міських об’єктів критичної та соціальної інфраструктури. До підривної діяльності зловмисник намагався залучати місцевих жителів як інформаторів. Для цього створив і особисто адміністрував три проросійські Телеграм-канали із загальною аудиторією понад 10 тисяч підписників.

Також до реального терміну ув’язнення засуджено мешканку Покровського району, яку ФСБ залучила до співпраці через заборонені соцмережі "Вконтакте" та "Одноклассники". За вказівкою агресора вона приховано фотографувала місця дислокації особового складу та військової техніки Сил оборони на Авдіївському напрямку.

Раніше повідомлялось, що підозру отримали ще п’ять колаборантів з Херсонщини й Луганщини.

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті