Тривожний сигнал: очільник Львівської ОВА звинуватив податківців у махінаціях

Очільник Львівської ОВА Максим Козицький звинуватив обласну податкову службу у махінаціях щодо відшкодування ПДФ підприємцям. Про це він пише 29 липня у своєму Телеграм-каналі.

"Кому війна, а кому – час для схематозів та махінацій. У Львівську ОВА неодноразово звертались підприємці щодо непрозорого механізму діяльності Головного управління ДПС у Львівській області. Мова йшла про незрозуміле ухвалення рішень в ручному режимі щодо відшкодування тому чи іншому суб’єкту господарювання ПДВ", - зазначає Козицький.

Львівська ОВА звернулась з запитом до ДПС у Львівській області, щоб спростувати чи підтвердити цю інформацію.
"Але нам банально відмовили та не надали інформації.  Відповідно до тих даних, які вдалося отримати, податкова справді не забезпечила прозорий механізм відшкодування ПДВ. Таких висновків за результатами міжвідомчої наради сьогодні дійшов перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик", - написав Козицький, додав далі конкретні цифри.

Так, з 1 січня на Львівщині 135 суб’єктам підприємницької діяльності відшкодували понад 1,5 млн грн ПДВ кожному. Загальна сума відшкодованого ПДВ для цих підприємств становить понад 1 млрд 165 млн грн.

Серед цих 135 підприємств – 13 не мають жодного працівника. А їм відшкодували 129 млн грн. При цьому сума податків, які вони сплатили до бюджетів всіх рівнів, – 20 млн грн. Одне із підприємств отримало відшкодування з державного бюджету в розмірі 40 млн грн, а натомість сплатило податків аж 26 тис. грн.

Також 30 підприємств, які працюють менше, ніж рік, отримали відшкодування ПДВ на суму понад 242 млн грн. Натомість сплатили лише 7,3 млн грн податків. Більше того, із цих 30 підприємств на 16 не працює жодної або лише одна особа, на 9 підприємствах працює від 2 до 5 людей.

"Такі дані є тривожним сигналом і породжують більше запитань, ніж відповідей. Якщо Головне управління ДПС Львівщини не може дати на них відповідей, то звертатимемось з відповідним запитом до ДПС України та Міністерства фінансів України. Такі речі неприпустимі у воєнний час", - зазначив очільник Львівщини.

Статті

Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Всі статті