Трамп номінував генерал-лейтенанта ВПС США на посаду нового командувача силами НАТО в Європі

Президент США Дональд Трамп висунув кандидатуру генерал-лейтенанта ВПС Алексуса Гринкевича на посаду верховного головнокомандувача сил НАТО в Європі, повідомляє Міністерство оборони США, - інформує "Інтерфакс.Україна".

"Президент висунув таку кандидатуру: генерал-лейтенант ВПС Алексус Гринкевич для призначення в звання генерала під час служби в якості Верховного головнокомандувача ОЗС НАТО в Європі. НАТО також погодилося призначити генерал-лейтенанта Гринкевича Верховним головнокомандувачем ОЗС НАТО в Європі", - вказується у повідомленні.

Наразі Гринкевич обіймає посаду директора операцій J-3 Об'єднаного штабу Пентагону, Вашингтон, округ Колумбія. Крім посади в НАТО, Гринкевич буде призначений командувачем Європейського командування США. Він змінить нинішнього главу командування генерала Крістофера Каволі, який має піти у відставку на початку липня 2025 року.

Раніше видання Defense News із посиланням на джерела в Пентагоні та Конгресі писало, що в Пентагоні Гринкевича вважають одним із найперспективніших американських генералів. Колишній льотчик, який літав на винищувачах F-16 і F-22, він провів 4 роки у штабі Центрального командування (CENTCOM), допомагаючи керувати збройними силами США на Близькому Сході, зокрема, розміщеним там компонентом ВПС.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
12.02.2026
17:00

Вибори під час війни, переговори без результату та межа виснаження РФ – політолог Костянтин Матвієнко

Складно забезпечити голосування військовослужбовців, учасників бойових дій, внутрішньо переміщених осіб. Технічно це зробити дуже непросто. А якщо це складно технічно, то і політично такі вибори будуть проблемними.
Світ
11.02.2026
16:00

«Прийняття України до Євросоюзу означатиме кінець усьому». Російські ЗМІ про Україну

Реальність така, що мирний процес сьогодні знаходиться в глибокому глухому куті і виходу з нього в короткостроковій перспективі не проглядається»
Луганськ
10.02.2026
18:21

Ми - невдячні. Луганський щоденник

Стара людина з цим точно не впорається. Світ змінюється надто швидко — він не для старих. Не для слабких. І, як не дивно, у соцмережах не дякують за нові доріжки, зате нарікають на нові тарифи, на надто стрімкі зміни, на світ, який часто виявляється...
Всі статті