Вижити в окупації
Прифронтовий Донбас
Корисно переселенцям
«Нам дійсно потрібна Гренландія», - заявив 4 січня президент США Дональд Трамп, повідомляє Телеграм-канал «Радио Свобода».
Більше новин про Донбас у нашому Telegram каналі
Американський лідер додав, що автономія у складі Королівства Данія оточена російськими і китайськими кораблями і потрібна Сполученим Штатам для оборони.
Телеграм-канал «DW Главное» повідомляє, що дружина радника Дональда Трампа викликала негативну реакцію в Данії провокаційним постом про Гренландію.
"Після військової операції США у Венесуелі Кеті Міллер, дружина заступника глави апарату Трампа Стівена Міллера, розмістила в соцмережі X пост, в якому була показана карта Гренландії в кольорах прапора США, а в підписі великими літерами написано "Скоро", - зазначає "DW Главное".
«Моя країна вимагає безумовної поваги територіальної цілісності Данії», - прокоментував зазначений пост Міллер посол Данії в США Йеспер Мьоллер Серенсен. За його словами, Данія і США є «близькими союзниками і повинні продовжувати працювати разом як такі».
Гренландія - автономна область у складі Данії, що знаходиться в Арктиці. З початку другого президентського терміну Дональд Трамп неодноразово підкреслював, що планує приєднати Гренландію до США з «міркувань національної безпеки». Наприкінці 2025 року Білий дім призначив спецпосланця по Гренландії, який пообіцяв працювати над тим, щоб зробити острів частиною США. У Данії та самій Гренландії негативно відреагували на це рішення.
Ви можете обрати мову, якою в подальшому контент сайту буде відкриватися за замовчуванням, або змінити мову в панелі навігації сайту