The Economist у контексті можливого наступу РФ на Харків повідомило, що у Східному Сибіру зараз тренуються близько 120 000 військових

Росія хоче зробити Харків непридатним для життя, посилюючи бомбардування та здійснити наступ на місто. Статтю про це розмістило видання The Economist, - пише Суспільне.

Видання зазначає, що на цьому етапі точні наміри Росії не ясні, хоча є явні ознаки того, що вона готується до великого літнього наступу.

"Українське джерело видання повідомило, що Росія зараз тренує шість дивізій (приблизно 120 000 військовослужбовців) у Східному Сибіру. 3 квітня президент Володимир Зеленський заявив, що Росія мобілізує ще 300 тисяч у червні. Харків – один із кількох можливих напрямків майбутнього штурму", - йдеться у статті.

Також нагадується, що Росія посилила бомбардування Харкова в грудні 2023 року, приблизно в той час, коли стало зрозумілими проблеми з американською військовою допомогою. Відтоді місто потерпало від більше балістичних ракет, ніж будь-коли з початку вторгнення. Напади безпілотників почастішали: вони літають швидше і вище.

Видання пише, що російські війська спочатку атакували енергетичні обʼєкти в місті та області, а згодом почали скидати керовані бомби. Тоді й зʼявилися атаки, які називають "double-tap" — де після першого відразу слідує другий в одну й ту ж саму точку.

Військові джерела в Києві стверджують, що Росія вирішила зробити Харків "сірою зоною", непридатною для проживання цивільних. Журналісти видання поспілкувалися з міським головою Ігорем Тереховим, де той "рішуче заперечує цю гіпотезу", оскільки місто "не має наміру здаватися".

Терехов каже, що потрібне ППО та винищувачі F-16, за допомогою яких можна було б збивати російські бомбардувальники, які націлюють керовані бомби на Харків. Видання пише, що "Росія знищила деякі з поставлених із Заходу одиниць ППО Patriot, які Україна використовувала для захисту таких міст, як Харків".

Військова операція із захоплення Харкова була б надскладним завданням для Росії. Востаннє вона намагалася зробити це у 2022 році, коли місто було набагато гірше захищене. Проте і тоді армія РФ зазнала провалу.

Статті

Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Всі статті