Суд зменшив заставу бізнесмену Мазепі у 16 разів

Апеляційний суд Києва розглянув скаргу на ухвалу про взяття під варту бізнесмена Ігоря Мазепу, якого підозрюють у незаконному заволодінні землею у Київській області. Бізнесмена вирішили залишити під вартою, однак зменшити розмір залогу у 16 разів - з 349 мільйонів 700 тисяч гривень до 21 мільйона гривень, - повідомляє "Суспільне" із зали суду.

Мазепу не встигли довезти, він брав участь у засіданні по відеозв'язку.

Адвокат бізнесмена Тарас Пошиванюк долучив 10 листів про взяття Мазепи на поруки. Серед поручителів народний депутат Андрій Герус.

"Стосовно ризику ухиляння від органу досудового розслідування та суду. Мазепа протягом кримінального провадження близько 80 раз виїжджав за кордон і повертався. Тому жодного ризику виїзду і переховування немає", — зазначив юрист.

Своєю чергою прокурор Євген Сльота вимагав скасувати ухвалу суду першої інстанції у частині застави й призначати нову альтернативу в розмірі 700 мільйонів гривень.

Один із друзів бізнесмена Андрій Калашніков, що виступив з бажанням взяти того на поруки, заявив, що знає Мазепу вже 20 років і висловив упевненість, що "він не буде бігати від судового процесу".

Інший поручитель Василь Даниляк також розповів, що знає Мазепу понад 20 років і може характеризувати того, "як хорошу, добру людину".

"Мені дуже ріжуть вуха речі про злочинні угрупування. Я впевнений, що Ігор буде співпрацювати зі слідством. Зі свого боку буду докладати зусиль, щоб він брав участь у цьому провадженні", — додав чоловік.

Заслухавши позиції всіх сторін, суддя відправився у нарадчу кімнату.

Повернувшись, суддя поінформував про рішення частково задовольнити апеляційні скарги адвоката та прокурора.

"Постановити нову ухвалу про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 27 лютого із правом внесення застави в розмірі 21 мільйона гривень. Заяви про взяття на поруки відмовити", — вказав суддя.

Як повідомлялося, 19 січня повідомлялося, що  ДБР спільно з ДСР Нацполіції під час спроби виїзду за кордон затримали бізнесмена – організатора схеми протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури – Київської ГЕС - Ігоря Мазепу.

Статті

Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Луганськ
20.05.2024
14:53

Чому досвід психіатрів Луганщини вивчають колеги з країн НАТО

...Після війни в Україні буде близько 5 мільйонів комбатантів, які потребуватимуть послуг з психіатрії та психосоціальної підтримки.
Всі статті