Суд заарештував майно російського олігарха Усманова в Україні на 2 млрд гривень

Суд заарештував майно російського олігарха Алішера Усманова в Україні на загальну суму 2 мільярди гривень. Про це 27 грудня у Telegram повідомляє прес-служба СБУ.

"В результаті слідчо-оперативних дій спільно з детективами БЕБ встановлено місцезнаходження підпільних складів РФ, де зберігали понад 160 тисяч тонн української залізняку. Приховану сировину виявлено на території кількох морських портів України", - повідомили представники спецслужби.

Загальна вартість вилучених корисних копалин становить майже два мільярди гривень. Співробітникам Служби безпеки України вдалося встановити, що ця партія належала компанії російського олігарха Алішера Усманова.

"За оперативною інформацією, приховану сировину представники країни-агресора намагалися нелегально переправити морськими суднами на територію Росії. Після цього корисні копалини планували передати на потреби металургійної галузі та військово-промислового комплексу РФ для забезпечення потреб російських окупаційних угруповань", - зазначили у СБУ.

На даний момент вирішується питання про передачу майна в АРМА. Також варто зазначити, що після 24 лютого цього року на нього накладено санкції РНБО України, США та ЄС.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що російські олігархи намагаються переконати європейські суди, що не дружать із Путіним і "не мають відношення до подій в Україні".

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
19.09.2025
11:48

Допомога на проживання ВПО: автоматичне продовження та чергові зміни

У кінці серпня 2025 року Кабінет міністрів ухвалив рішення продовжити виплати допомоги на проживання для внутрішньо переміщених осіб (із найбільш вразливих категорій), які отримували її протягом попередніх трьох шестимісячних періодів ще на 6 місяців
Країна
18.09.2025
10:42

РФ піднімає ставки після візиту Путіна до Китаю: нова ескалація, переговорний процес, розмови про закінчення війни та вибори

Коли кажуть, що Росія не хоче припиняти вогонь – це неправда. Росія хоче припинити вогонь, але є кілька "але". Перше – це капітуляція України. Тобто вогонь припиниться на умовах капітуляції. Друге – як мінімум часткове зняття санкцій з РФ. І третє –...
Світ
17.09.2025
10:29

«Головне після укладення миру на Україні - повне придушення щирих українців». Російські ЗМІ про Україну

"Мова не йде про людей, які добровільно вступили до ЗСУ, а лише про приватних осіб, які збирають гроші на війну"
Всі статті