Стефанчук про заяви Путина: "Дуже добре, що на росії почали читати Конституцію України"

Голова Верховної ради України Руслан Стефанчук відреагував на слова російського диктатора Путіна щодо "легітимності" влади в Україні. Про це спікер ВР пише на своїй сторінці у Фейсбуці 28 травня.

Сьогодні Путин заявив, що єдиною "легитимною" владою в Україне, є наразі парламент та його спікер Руслан Стефанчук. 

"Дуже добре, що на росії почали читати Конституцію України", - відповів голова ВР.

"Рекомендував би допитливим читачам опановувати текст нашої Конституції не вибірково й звернути увагу на частину 1 статті 108: «Президент України виконує свої повноваження до вступу на пост новообраного Президента України». У демократичних суспільствах це називається неперервністю влади. Але ця «неперервність» не в російському (як «довічність»), а в нормальному, демократичному та безпековому розуміннях", - пояснив Стефанчук.

Він акцентував, що тому Президентом України є і до завершення воєнного стану буде залишатися Володимир Зеленський. І все це, відповідно до Конституції та законів України.

Також Стефанчук нагадав слова Тараса Шевченко: «Чужого навчайтесь та свого не цурайтесь!»

"Тому було б дуже добре, якби крім Конституції України, на росії почали читати свою власну «Конституцію». І йдеться не про якісь примарні для росії засади демократичного устрою чи прав людини та громадянина. А хоча б у тій частині, де сказано, що російська федерація вживає заходів із підтримки та укріплення міжнародного миру та безпеки, забезпеченню мирного співіснування держав і народів. Аби далеко не гортати — це стаття 79.1", - порадив росіянам Руслан Стефанчук.

Статті

Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Всі статті