Ставити цілі й будувати плани в реаліях війни навчають жінок-ВПО у Закарпатській області

Триденний тренінг для жінок-переселенок, на якому їх навчають формувати цілі й будувати перспективні життєві плани під час війни, триває в селі Поляна Закарпатської області – він стартував 8 вересня. Про це "ОстроВу" повідомила тренерка Тетяна Хвостенко 9 вересня.

"Слухачками тренінгу є жінки-переселенки, які наразі мешкають у різних населених пунктах Ужгородської, Іршавської й Свалявської міських громад", – каже пані Тетяна.

Уточнюється, що більшість із них переїхали в Закарпаття з Луганської та Донецької областей – зокрема, з Маріуполя.

За словами тренерки, війна, вимушене переселення, втрата дому й роботи, а в багатьох випадках втрата близьких значною мірою позбавили цих жінок здатності планувати, бачити перспективу, шукати роботу, та навіть бажати й мріяти. А тим часом у всіх залишилась відповідальність за власні родини, за дітей (усі учасниці тренінгу є мамами, у тому числі багатодітними).

"Багато з того, що я тут почула, викликало біль, проте всі отримані знання є надкорисними", – каже переселенка з Сєвєродонецька Луганської області Ольга Панаріна.

Зазначається, що тренінг є одним із заходів у низці інших у рамках проєкту "Жіноче підприємництво як інструмент економічного розвитку громад" від ГО "Майстерня щастя", остаточна мета якого – дати жінкам нові професійні навички та допомогти із працевлаштуванням чи самозайнятістю.

Раніше повідомлялось, що на Закарпатті переселенки з Луганщини організували навчання з PR-менеджменту, SMM та електронної комерції для жінок.

Раніше також повідомлялось, що переселенці з Луганщини можуть отримати консультації психолога у Старобільському гуманітарному хабі на Закарпатті (контакти).

Статті

Світ
26.09.2023
08:06

«Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну». Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Донбас
24.09.2023
18:50

Батіг уже сьогодні, пряник - у світлому майбутньому. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Відповідно до російського законодавства в "ДНР" запроваджено обмеження на перебування в громадських місцях вночі, військову цензуру, особливий режим сполучення із сусідніми регіонами, а також заборонено мітинги, збори, демонстрації, ходи,...
Донецьк
22.09.2023
13:00

Діагноз – ескапізм. Донецький щоденник

..."Правителі" "народної" з останніх сил надувають щоки та видають бажане за дійсне. То метро вони збираються будувати, то аеропорт, то випуск трамваїв налагодити. На цьому фоні чергові заяви про відновлення та запуск горлівського заводу "Стирол" не...
Всі статті