Ставити цілі й будувати плани в реаліях війни навчають жінок-ВПО у Закарпатській області

Триденний тренінг для жінок-переселенок, на якому їх навчають формувати цілі й будувати перспективні життєві плани під час війни, триває в селі Поляна Закарпатської області – він стартував 8 вересня. Про це "ОстроВу" повідомила тренерка Тетяна Хвостенко 9 вересня.

"Слухачками тренінгу є жінки-переселенки, які наразі мешкають у різних населених пунктах Ужгородської, Іршавської й Свалявської міських громад", – каже пані Тетяна.

Уточнюється, що більшість із них переїхали в Закарпаття з Луганської та Донецької областей – зокрема, з Маріуполя.

За словами тренерки, війна, вимушене переселення, втрата дому й роботи, а в багатьох випадках втрата близьких значною мірою позбавили цих жінок здатності планувати, бачити перспективу, шукати роботу, та навіть бажати й мріяти. А тим часом у всіх залишилась відповідальність за власні родини, за дітей (усі учасниці тренінгу є мамами, у тому числі багатодітними).

"Багато з того, що я тут почула, викликало біль, проте всі отримані знання є надкорисними", – каже переселенка з Сєвєродонецька Луганської області Ольга Панаріна.

Зазначається, що тренінг є одним із заходів у низці інших у рамках проєкту "Жіноче підприємництво як інструмент економічного розвитку громад" від ГО "Майстерня щастя", остаточна мета якого – дати жінкам нові професійні навички та допомогти із працевлаштуванням чи самозайнятістю.

Раніше повідомлялось, що на Закарпатті переселенки з Луганщини організували навчання з PR-менеджменту, SMM та електронної комерції для жінок.

Раніше також повідомлялось, що переселенці з Луганщини можуть отримати консультації психолога у Старобільському гуманітарному хабі на Закарпатті (контакти).

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті