США виділять близько 20 млн дол. на оголошену під час G20 зернову ініціативу Зеленського

США нададуть близько 20 млн доларів на ініціативу Grain From Ukraine, про яку оголосив Президент Володимир Зеленський під час свого виступу на саміті G20. Кошти надаватимуться через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), йдеться у релізі організації, - пише zn.ua.

«USAID надасть підтримку через Всесвітню продовольчу програму ООН (ВПП) для сприяння доправленню додаткових поставок українського зерна через Чорноморську зернову ініціативу», – вказано у релізі.

В Агентстві нагадали, що до повномасштабного вторгнення РФ Україна була одним із найбільших постачальників ВПП ООН, а також четвертою країною у світі за комерційним експортом пшениці. Жорстока війна кремля проти України призупинила поставки, і на місяці мільйони тонн зерна та експорту основних продуктів харчування застрягли в країні. Це посилило і без того катастрофічну глобальну продовольчу кризу та призвело до стрімкого зростання цін на продукти.

«Сьогоднішнє оголошення спирається на 173 мільйони доларів США, які вже надані ВПП для закупівлі українського зерна, щоб прогодувати людей у ​​країнах, що стикаються з найбільшою продовольчою кризою, включаючи Ефіопію, Ємен та Афганістан. За кошти США було закуплено 210 тисяч метричних тонн продуктів, яких достатньо, щоб прогодувати приблизно 12,6 мільйона людей протягом одного місяця», – йдеться у релізі.

З початку російсько-української війни Сполучені Штати виділили понад 11 млрд дол. на подолання глобальної продовольчої кризи, включаючи майже 8,6 млрд дол. гуманітарної допомоги.

«Гуманітарна допомога USAID, включно з нашою підтримкою ВПП, включає пряму продовольчу допомогу, а також іншу підтримку, включаючи безпечну питну воду, медичне обслуговування та захист для задоволення потреб, які ще більше погіршилися через продовольчу кризу», – додали в Агентстві.

У релізі також вказано, що USAID продовжує допомагати українським фермерам, які ризикують своїм життям, щоб нагодувати світ, в рамках Ініціативи стійкості сільського господарства – Україна (AGRI-Україна). Ініціатива зосереджена на чотирьох сферах, які мають вирішальне значення для підтримки експорту сільськогосподарської продукції України та її внеску у глобальну продовольчу безпеку: надання критично важливих ресурсів для фермерів; покращення експортної логістики та інфраструктури; розширення доступу фермерів до фінансування та задоволення потреб у сушінні, зберіганні та переробці врожаю. USAID інвестував у цю ініціативу $100 млн, і агентство прагне залучити щонайменше $150 млн у вигляді додаткового фінансування від інших донорів, фондів та приватного сектору.

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський закликав учасників саміту G19 (а саме так він назвав його, очевидно, маючи на увазі, що країні-агресорці росії не місце серед провідних держав світу), приєднатися до реалізації «зернової угоди». Крім того, голова держави запропонував розширити експортну зернову ініціативу на інші наші порти – зокрема на порти «Миколаїв» та «Ольвія» у Миколаївській області.

31 жовтня російський президент путін заявив, що РФ призупиняє участь в реалізації «зернової угоди». Проте, як виявилося, ненадовго. Вже 2 листопада Туреччина та РФ заявили про відновлення роботи цього «коридору».

Статті

Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Донецьк
25.04.2024
10:45

Діяти та жити цікаво: Як молодь з Мирнограда розвиває громаду біля лінії фронту

Наразі у Донецькій області масові заходи заборонені, але люди потребують якоїсь розради. Творчі проекти об’єднали талановиту молодь та створили терапевтичний ефект для мешканців громади, заповнили культурну порожнечу.
Всі статті