США вперше за 15 років розмістять ядерну зброю у Великій Британії у відповідь на зростаючу загрозу з боку РФ

США вперше за 15 років розмістять ядерну зброю у Великій Британії у відповідь на зростаючу загрозу з боку росії. Про це пише британська газета The Telegraph із посиланням на документи Міноборони США, - повідомляє Радіо Свобода.

Згідно з документами, розміщеними на сайті держзакупівель Пентагону, на авіабазі в Саффолку планують розмістити засоби балістичного захисту і гідравлічні рампи в рамках підготовки до "неминучої" ядерної місії у Великій Британії. Також на базі скоро почнуть будувати гуртожиток для американських військових.

Раніше The Telegraph з посиланням на джерела повідомляв, що США планують перекинути на британську авіабазу дві ескадрильї винищувачів F-35A, здатних нести ядерну зброю. Очікується, що нею будуть потужні гравітаційні бомби B61-12, пише The Telegraph.

За словами представника Пентагону, якого цитує The Telegraph, США регулярно модернізують свої військові об'єкти в країнах-союзниках. Ця діяльність часто супроводжується несекретними документами - вони не містять прогнозів і не призначені для розкриття будь-яких конкретних позицій або деталей базування, зазначив представник Пентагону.

"Політика США полягає в тому, щоб не підтверджувати і не заперечувати наявність або відсутність ядерної зброї в будь-якому місці", - також сказав він.

США прибрали ядерні боєголовки з Великої Британії 2008 року, вирішивши, що загроза з боку Москви зменшилася. Повернення американської зброї до Великої Британії є частиною програми з розвитку та модернізації ядерних об'єктів у відповідь на посилення напруженості у відносинах із Кремлем після російського вторгнення в Україну, пише The Telegraph.

Представниця МЗС РФ Марія Захарова говорила, що Москва вважатиме повернення американської ядерної зброї до Великої Британії "кроком до ескалації" і буде змушена вжити "компенсуючих контрзаходів".

Як повідомлялося, Лукашенко заявив про завершення поставок російської ядерної зброї в Білорусь.

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті