США вперше за 15 років розмістять ядерну зброю у Великій Британії у відповідь на зростаючу загрозу з боку РФ

США вперше за 15 років розмістять ядерну зброю у Великій Британії у відповідь на зростаючу загрозу з боку росії. Про це пише британська газета The Telegraph із посиланням на документи Міноборони США, - повідомляє Радіо Свобода.

Згідно з документами, розміщеними на сайті держзакупівель Пентагону, на авіабазі в Саффолку планують розмістити засоби балістичного захисту і гідравлічні рампи в рамках підготовки до "неминучої" ядерної місії у Великій Британії. Також на базі скоро почнуть будувати гуртожиток для американських військових.

Раніше The Telegraph з посиланням на джерела повідомляв, що США планують перекинути на британську авіабазу дві ескадрильї винищувачів F-35A, здатних нести ядерну зброю. Очікується, що нею будуть потужні гравітаційні бомби B61-12, пише The Telegraph.

За словами представника Пентагону, якого цитує The Telegraph, США регулярно модернізують свої військові об'єкти в країнах-союзниках. Ця діяльність часто супроводжується несекретними документами - вони не містять прогнозів і не призначені для розкриття будь-яких конкретних позицій або деталей базування, зазначив представник Пентагону.

"Політика США полягає в тому, щоб не підтверджувати і не заперечувати наявність або відсутність ядерної зброї в будь-якому місці", - також сказав він.

США прибрали ядерні боєголовки з Великої Британії 2008 року, вирішивши, що загроза з боку Москви зменшилася. Повернення американської зброї до Великої Британії є частиною програми з розвитку та модернізації ядерних об'єктів у відповідь на посилення напруженості у відносинах із Кремлем після російського вторгнення в Україну, пише The Telegraph.

Представниця МЗС РФ Марія Захарова говорила, що Москва вважатиме повернення американської ядерної зброї до Великої Британії "кроком до ескалації" і буде змушена вжити "компенсуючих контрзаходів".

Як повідомлялося, Лукашенко заявив про завершення поставок російської ядерної зброї в Білорусь.

Статті

Донецьк
25.04.2024
10:45

Діяти та жити цікаво: Як молодь з Мирнограда розвиває громаду біля лінії фронту

Наразі у Донецькій області масові заходи заборонені, але люди потребують якоїсь розради. Творчі проекти об’єднали талановиту молодь та створили терапевтичний ефект для мешканців громади, заповнили культурну порожнечу.
Країна
24.04.2024
15:26

Коли кров рятує життя: як Дніпропетровщина тримає донорський фронт

Кров – це ресурс, який неможливо замінити штучною речовиною. І від цього ресурсу залежить життя як військових, так і цивільних. Донорство вже понад два роки тримає свою лінію оборони. І нашій країні вкрай важливо перейти від стихійного донорства до...
Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Всі статті