США: Україна незабаром отримає новий пакет американської зброї на $2 млрд

«У найближчі кілька місяців нам, ймовірно, доведеться залучити [на закупівлю зброї] ще $2 млрд або більше. Ми очікуємо, що це буде зроблено дуже скоро», — заявив постійний представник США при НАТО Меттью Вітакер в інтерв'ю Bloomberg TV», — повідомляє 29 жовтня Телеграм-канал The Moscow Times.  

Вітакер зазначив, що на початку грудня відбудеться зустріч міністрів закордонних справ країн Північноатлантичного альянсу, на якій робота над пакетом військової допомоги буде завершена.

Зброя у США буде закуплена європейськими союзниками Києва в рамках ініціативи «Список пріоритетних потреб України» (PURL). На ці цілі вже було виділено $2 млрд, а перші партії озброєння українська сторона отримала в середині жовтня. Передбачається, що Україна регулярно отримуватиме пакети допомоги вартістю близько $500 млн кожен.

За словами Уітакера, у 2026 році ключовим стане «життєзабезпечення» української армії. Для оборони і продовження боротьби на лінії фронту Києву знадобиться американської зброї на $12-15 млрд. Він запевнив, що кошти на закупівлю озброєнь будуть зібрані.

Як повідомлялося, Трамп введе нові санкції проти РФ, щоб змусити Путіна сісти за стіл переговорів.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
28.01.2026
12:55

«Хочемо максимально зберегти населення України. Це дуже ювелірна робота, тут сокирою не помахаєш». Російські ЗМІ про Україну

Формально йде мова тільки про виведення військ ЗСУ з території Донбасу, але ніхто не говорить про те, щоб Київ офіційно визнав Донбас російською територією.
Донбас
25.01.2026
13:00

Мистецтво промовчати і майстерність не договорювати. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу щосили намагалися згладити гостроту деяких проблем, що звалилися на «молоді республіки». Неприємність у непідконтрольному законній владі Дебальцевому буквально прилетіла з неба – місто, точніше військові...
Країна
23.01.2026
16:00

Музей Корсаків у Луцьку: сучасне мистецтво, бізнес і трохи донецьких мотивів

"Вартість цієї роботи – кілька мільйонів доларів, – розповідає керівниця відділу фондів Музею сучасного українського мистецтва Корсаків Катерина Михайлюк.
Всі статті