США можуть відправити в Україну боєприпаси зі збідненим ураном - Reuters

Адміністрація Джо Байдена, можливо, вперше відправить в Україну бронебійні боєприпаси, що містять збіднений уран. Про це інформує агентство Reuters, посилаючись на документ, що потрапив у його розпорядження, - повідомляє Бі-бі-сі.

Снаряди, які можуть допомогти знищити російські танки, можуть стати частиною нового пакета військової допомоги Україні, який буде презентовано наступного тижня, пише видання. Такі снаряди можуть бути призначені для американських танків Abrams, які, за словами джерела Reuters, мають бути доставлені в Україну найближчими тижнями.

Один із чиновників повідомив агентству, що вартість нового пакета допомоги становитиме 240-375 млн доларів - залежно від того, що до нього буде включено, зміст пакета ще уточнюється.

Велика Британія відправила Україні боєприпаси зі збідненим ураном на початку цього року. Якщо почнуться й американські поставки, то вони, ймовірно, викличуть суперечки, прогнозує Reuters, нагадуючи, що раніше адміністрація Байдана вирішила надати Україні касетні боєприпаси, незважаючи на побоювання з приводу безпеки для цивільного населення.

Використання боєприпасів зі збідненим ураном викликає запеклі суперечки, пише агентство. Міжнародна коаліція із заборони уранової зброї заявляє, що існує ризик для здоров'я людей, зокрема ризик захворювання на рак.

Збіднений уран використовується в боєприпасах, оскільки його надзвичайна щільність дає снарядам можливість легко пробивати броню. Він радіоактивний, але значно меншою мірою, ніж природний уран, хоча його частинки можуть зберігатися протягом значного часу. США використовували боєприпаси зі збідненим ураном під час воєн у Перській затоці, а також під час бомбардувань НАТО колишньої Югославії, зазначає Reuters.

Міжнародне агентство з атомної енергії заявляє, що дослідження, проведені в колишній Югославії, Кувейті, Іраку та Лівані, засвідчили, що залишки збідненого урану в навколишньому середовищі не становлять радіологічної небезпеки для населення. Проте радіоактивний матеріал може ускладнити масштабне післявоєнне завдання з очищення території України, вважають автори публікації.

Як повідомлялося, США заявляють про "значний прогрес ЗСУ на південній лінії фронту".

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті