"Сплять на землі, у багатьох немає грошей і їжі". Українські біженці намагаються залишити росію (ФОТО)

У Ленінградській та Псковській областях на кордонах росії з Євросоюзом утворилися гігантські черги. Вони здебільшого складаються з українських біженців, - повідомляє "Настоящее время".

Зазначається, що люди почали накопичуватися на прикордонних переходах із середини вересня, але в останній тиждень ситуація набула загрозливого характеру. За словами волонтерів, особливо складна ситуація склалася на прикордонних переходах Івангород, Шумилкіно та Куничина гора, Бурачки, Убилинка, Лудонка.

"На обох КПП черги по 3-7 діб, сотні людей. Сплять на землі, у багатьох немає грошей, закінчилася їжа. На Куничіній горі понад 200 (сьогодні ще один автобус приїхав). Запитала людей прямо перед шлагбаумом (перші в черзі) – стояли шість із лишком діб (мама з двома дітьми). На Шумилкіно, мені здається, вже більше тисячі (точно ніхто не знає)", – описують волонтери-очевидці обстановку на Шумилкіно та Куничіній горі.

На пункті Івангород – Нарва українські біженці, за їхніми словами, чекають на проходження кордону більше доби без їжі, води та мінімальних зручностей, на холоді. Зусиль волонтерів, які везуть людям їжу, ковдри, пінки, що вивозять із черг старих та дітей, явно недостатньо. Вони сподіваються, що розголос зверне увагу тих, хто за обов'язком служби зобов'язаний вирішувати подібні питання.

Збір на допомогу біженцям оголосив голова псковського "Яблука" Лев Шлосберг.

"Друзі, в останні дні на прикордонних пропускних пунктах у Печорському, Питаловському та Себізькому районах Псковської області утворилися великі черги переважно з громадян України, які їдуть з Росії. Люди змушені чекати кілька днів, багато хто перебуває весь цей час просто неба, гостро потребують гарячої їжи, води, теплого одягу. На прикордонних переходах працюють волонтери, але їх зусиль недостатньо, щоб допомогти всім", - повідомив у Фейсбук Шлосберг.

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті