Українців у Німеччині із січня 2025 року хочуть позбавити цивільної виплати (Bürgergeld)

Українців у Німеччині з січня 2025 року можуть позбавити цивільної допомоги. Про це пише Телеграм-канал "BILD на русском".

"З 1 січня цивільна допомога (Bürgergeld) на одного безробітного в Німеччині становить 563 євро на місяць. Багато хто у ФРН незадоволений цим, оскільки часто вигідніше отримувати цю допомогу зі звільненням від податків і підробляти в тіньовій зайнятості, ніж ходити на постійну роботу і платити податки. З червня 2022 року Bürgergeld у Німеччині отримують і втікачі з України. Зараз у ФРН їх близько 1,25 млн. Ті, хто приїхав з інших країн, можуть розраховувати лише на 460 євро допомоги для біженців", - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що за скасування Bürgergeld для українців в інтерв'ю BILD висловився депутат Бундестагу Біджан Джир-Сарай. Він є генеральним секретарем ліберальної партії ВДП, що входить до правлячої коаліції.

"Новоприбулі біженці від війни в Україні в майбутньому повинні отримувати не Bürgergeld, а [виплати] за Законом про пільги для осіб, які шукають притулку. У нас всюди брак робочих рук. Наприклад, у сферах громадського харчування, будівництва, догляду за людьми. Ми більше не повинні використовувати гроші платників податків для фінансування безробіття, а повинні дати людям роботу", - сказав Біджан Джир-Сарай.

Вказується, що раніше до того ж закликав глава МВС федеральної землі Бранденбург Міхаель Штюбген, член консервативної партії ХДС. Він назвав Bürgergeld для українців "фундаментальною помилкою" і "гальмом для виходу на роботу". З ним згоден колега з Баварії Йоахім Херрманн. Він заявив BILD, що зараз в українців "встановлюються абсолютно неправильні стимули".

Як повідомлялося, в уряді Німеччини кажуть, що не будуть підштовхувати українців до повернення додому.

Статті

Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Донецьк
19.07.2024
10:20

Донеччан не пускають додому. Донецький щоденник

...З жовтня минулого року потрапити додому людям із донецькою пропискою та українським паспортом – це як виграти у лотерею. Пощастить – не пощастить.
Всі статті